5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Portföyünü Durmaksızın Genişletmeye Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin varlıklarını Haziran ile Eylül ayı arasında yine arttırdı. Görünüşe göre, büyük çaplı yatırımcılar da kripto para piyasasındaki gelişmelere kayıtsız kalamıyor.

Binance indirim kodu

Yatırım Devi Morgan Stanley, Bünyesine Daha Fazla Bitcoin Ekledi

ABD’li yatırım bankası ve menkul kıymet ticaret şirketi Morgan Stanley, Bitcoin varlıklarında artışa gitti. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Morgan Stanley ile ilgili yayınlanan raporlarına göre şirket, bünyesinde bulundurduğu Bitcoin miktarını 2021 yılının Haziran ayından bu yana oldukça sert bir şekilde arttırdı.

Binance indirim kodu

Twitter kullanıcısı MacroScope’un aktardığı üzere, Morgan Stanley’in elinde bulundurduğu GBTC miktarı, 30 Haziran ile 30 Eylül tarihleri arasında şöyle arttı:

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Growth Portfolio: 2.130.153 GBTC’den 3.642.118 GBTC’ye

Insight Fund: 928.051 GBTC’den 1.520.549 GBTC’ye

Global Opportunity Portfolio: 919.805 GBTC’den 1.463.714 GBTC’ye

Bu yazının yazıldığı anlarda GBTC fiyatı 46.88 dolardan işlem görüyor. Bu durumda, sadece Growth Portfolio’nun bile 170 milyon dolardan fazla değere sahip olduğu gözleniyor. MacroScopes’a göre, Grayscale BTC’si barındıran diğer Morgan Stanley fonları da yüzdesel olarak büyük yükselişler gerçekleştirdi.

Şirketlerin sessiz ve adeta sincice Bitcoin dünyasına adım attıkları ilk olay tabii ki bu değildi. Limenya.com olarak daha önce aktardığımız üzere, Morgan Stanley’in Grayscale Bitcoin Trust’ına yatırım yaptığı ilk olarak SEC tarafından paylaşılan belgeler sayesinde ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte yayınlanan son veriler ile birlikte şirketin BTC’ye olan ilgisinin arttığı gözleniyor. Ekim ayında Morgan Stanley CEO’su James Gorman, “kripto paraların geçici bir moda akımı” olmadığına inandığını açıklamıştı.

Grayscale BTC Trust’ı, 2013 yılından bu yana OTCQX piyasasında işlem görüyor. Bu Trust sayesinde kurumsal yatırımcılar ve varlıklı bireysel yatırımcılar, BTC’ye dolaylı yoldan yatırım yapabiliyor. Trust içerisindeki her bir hissenin 12 aylık bir bekletme süresi bulunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Kademeli Kabulü Yeni Bir Ralliye mi Yol Açacak?

2021 yılının özellikle kurumsal yatırımcılar açısından oldukça bereketli geçtiğini söyleyebiliriz. Visa, Mastercard, Tesla gibi şirketler, kripto paralar ile ticaret yapmaya başladılar. Bununla birlikte Tesla ise, yılın başında kısa bir süreliğine BTC ile otomobil satışı yapmasına karşın, bir süre sonra bu satışları askıya almıştı. Elon Musk’ın, BTC madenciliğinin büyük oranda çevreci hale gelmesiyle birlikte gelecek dönemde satışları yeniden başlatabileceği konuşuluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar