17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Portföyünü Durmaksızın Genişletmeye Devam Ediyor!

Önemli Gelişmeler

Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin varlıklarını Haziran ile Eylül ayı arasında yine arttırdı. Görünüşe göre, büyük çaplı yatırımcılar da kripto para piyasasındaki gelişmelere kayıtsız kalamıyor.

blank

Yatırım Devi Morgan Stanley, Bünyesine Daha Fazla Bitcoin Ekledi

ABD’li yatırım bankası ve menkul kıymet ticaret şirketi Morgan Stanley, Bitcoin varlıklarında artışa gitti. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Morgan Stanley ile ilgili yayınlanan raporlarına göre şirket, bünyesinde bulundurduğu Bitcoin miktarını 2021 yılının Haziran ayından bu yana oldukça sert bir şekilde arttırdı.

blank

Twitter kullanıcısı MacroScope’un aktardığı üzere, Morgan Stanley’in elinde bulundurduğu GBTC miktarı, 30 Haziran ile 30 Eylül tarihleri arasında şöyle arttı:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Growth Portfolio: 2.130.153 GBTC’den 3.642.118 GBTC’ye

Insight Fund: 928.051 GBTC’den 1.520.549 GBTC’ye

Global Opportunity Portfolio: 919.805 GBTC’den 1.463.714 GBTC’ye

Bu yazının yazıldığı anlarda GBTC fiyatı 46.88 dolardan işlem görüyor. Bu durumda, sadece Growth Portfolio’nun bile 170 milyon dolardan fazla değere sahip olduğu gözleniyor. MacroScopes’a göre, Grayscale BTC’si barındıran diğer Morgan Stanley fonları da yüzdesel olarak büyük yükselişler gerçekleştirdi.

Şirketlerin sessiz ve adeta sincice Bitcoin dünyasına adım attıkları ilk olay tabii ki bu değildi. Limenya.com olarak daha önce aktardığımız üzere, Morgan Stanley’in Grayscale Bitcoin Trust’ına yatırım yaptığı ilk olarak SEC tarafından paylaşılan belgeler sayesinde ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte yayınlanan son veriler ile birlikte şirketin BTC’ye olan ilgisinin arttığı gözleniyor. Ekim ayında Morgan Stanley CEO’su James Gorman, “kripto paraların geçici bir moda akımı” olmadığına inandığını açıklamıştı.

Grayscale BTC Trust’ı, 2013 yılından bu yana OTCQX piyasasında işlem görüyor. Bu Trust sayesinde kurumsal yatırımcılar ve varlıklı bireysel yatırımcılar, BTC’ye dolaylı yoldan yatırım yapabiliyor. Trust içerisindeki her bir hissenin 12 aylık bir bekletme süresi bulunuyor.

İlgili Haber:  Grayscale, Bir Haftada 1.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Fonu Topladı

2021 yılının özellikle kurumsal yatırımcılar açısından oldukça bereketli geçtiğini söyleyebiliriz. Visa, Mastercard, Tesla gibi şirketler, kripto paralar ile ticaret yapmaya başladılar. Bununla birlikte Tesla ise, yılın başında kısa bir süreliğine BTC ile otomobil satışı yapmasına karşın, bir süre sonra bu satışları askıya almıştı. Elon Musk’ın, BTC madenciliğinin büyük oranda çevreci hale gelmesiyle birlikte gelecek dönemde satışları yeniden başlatabileceği konuşuluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend