7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Morgan Stanley, Bitcoin Yatırımını İkiye Katladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Morgan Stanley, en son SEC dosyalamasında Grayscale’in Bitcoin Trust’ına (GBTC) yaptığı yatırımları artırdığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Morgan Stanley, Grayscale’in Bitcoin Trust’ına (GBTC) yaptığı yatırımları artırdığını açıkladı.
  • Banka, Nisan ayındaki bir önceki satın alımından bu yana GBTC hisselerini %105 (yaklaşık iki kat) oranında artırdı.

Önde gelen yatırım bankası Morgan Stanley, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarına yönelik geçmiş yıllardaki eleştirel duruşunun ardından, şimdilerde büyük bir yatırımcı olarak öne çıkıyor. Bankanın, 27 Eylül’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı dosyalamaya göre, önde gelen kripto paralara yaptığı yatırım miktarı önemli ölçüde arttı.

Binance indirim kodu

Morgan Stanley, GBTC Yatırımlarını Artırdı

Çok uluslu banka, Grayscale Bitcoin Trust’ına (GBTC) daha fazla yatırım yaptı. Morgan Stanley, Nisan ayındaki bir önceki satın alımından bu yana GBTC hisselerini %105 (yaklaşık iki kat) artırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SEC dosyası, Avrupa’da gelişmekte olan şirketlere yaptığı yatırımlarla tanınan Morgan Stanley Avrupa Fırsat Fonu’nun 31 Temmuz itibariyle GBTC’de 58.000’den fazla hisseye sahip olduğunu ortaya koydu.

GBTC’nin fiyatı o zamanlar 34.28 Dolarla el değiştiriyordu. Bu, bankanın Bitcoin’e yaklaşık 2 milyon Dolar harcadığı anlamına geliyor.

GBTC’nin Bir Diğer Büyük Yatırımcısı: Insight Fund

Bir başka banka fonu Insight Fund ise 928.051 GBTC hissesine sahip; bu da bankanın Bitcoin’e yaklaşık 36.1 milyon Dolar değerinde yatırım yaptığı anlamına geliyor.

GBTC’ye yatırım yapmanın yanı sıra Insight Fund, Coinbase destekli bir blok zinciri tokenleştirme firması olan Securitize’in 48 milyon Dolarlık finansman turuna liderlik etmesi ile de kripto dünyasında tanınır hale gelmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar