29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Morgan Stanley Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gündemin Özeti

  • Morgan Stanley’in Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü açıklandı.
  • Bloomberg, Morgan Stanley’in bir birimi olan Counterpoint Global’in bu yatırımı yakından izlediğini bildirdi.
  • Yapılması planlanan yatırımın yasal bir onay gerektireceği kaydedildi.

Bloomberg’e göre Morgan Stanley’in altında yer alan bir yatırım birimi, Bitcoin’e yatırım yapmayı araştırmaya başladı.

Binance indirim kodu

Morgan Stanley Investment Management’ın 150 milyar dolarlık yatırım birimi olan Counterpoint Global, Bloomberg’in konuya aşina olan kişilerden alıntıladığı üzere, kripto paranın “yatırımcıları için uygun bir seçenek” olup olmayacağını incelemek üzerine bir çalışma başlattı.

Binance indirim kodu

Raporda, yatırımın düzenleyici onayı gerektireceği de eklendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu yatırımın gerçekleşmesi durumunda, Counterpoint Global tarafından yapılan bu yatırım, köklü şirketler, bankalar ve yatırım firmalarından kripto paraya yapılan birkaç yüksek profilli hareketten biri olacak.

The Wall Street Journal’a göre, ülkenin en eski finans kurumu olan Bank of New York Mellon, Bitcoin işlemleri sunmayı planlıyor. Mastercard ise perşembe günü, tüccarların belirli kripto paraları kabul etmesine izin vereceğini ilan etti.

Öte yandan Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaparak kripto parayı geçen haftanın başlarında yaklaşık %16 oranında yükseltti. Çarşamba günü Twitter da bilançosuna biraz Bitcoin eklemeyi düşündüğünü açıkladı.

Kurumlar Bitcoin’e yönelirken yasal kripto düzenlemeleri kapıda görünüyor

Raporlar, Bitcoin fiyatının yükselerek geçen hafta ilk kez 48.000 doların üzerine çıktığını ortaya koydu. Bitcoin bu yıl şu ana kadar yaklaşık %60 oranında değer kazandı.

2017’de Morgan Stanley’deki bir analist, Bitcoin’in gerçek değerinin sıfır olduğunu söylemişti ve o sırada Bitcoin yaklaşık 14.400 dolardan işlem görüyordu.

Bazı Bitcoin destekçileri, fiyatın bu yıl 100.000 dolara çıkacağı tahmininde bulunsa da bazı yorumcular, yatırımcıları tüm zamanların en yüksek seviyelerinde işlem yaparken kripto paradan uzak durmaya çağırdı. Balinalar olarak bilinen yaklaşık 1.000 yatırımcının, Bitcoin pazarının yaklaşık %40’ını kontrol ettiği ortaya çıktı.

İlgili Haber:  Bitcoin 17.000 Dolarla 2020'nin En Yüksek Seviyesine Ulaşırken Daha Büyük Bir Patlama Bekleniyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da bu hafta Bitcoin’in “büyüyen bir sorun” olduğunu öne süren bir açıklamada bulundu.

Bu yeni teknolojilerin vaatlerini gördüğünü ancak öte yandan gerçeği de gördüğünü belirten Yellen, kripto paranın çevrimiçi uyuşturucu kaçakçıları tarafından para aklamak için kullanıldığını ve terörizmi finanse etmek için bir araç olduğunu söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar