1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Morgan Stanley Yatırımcıları, Bitcoin Fonlarına Erişebilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Banka şimdilik yalnızca yüksek varlıklı müşterilere erişim izni veriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Morgan Stanley, bazı müşterilerin üç Bitcoin fonuna erişmesine izin veriyor.
  • Müşterilerin bu fonlara katılabilmek için 2 milyon Dolarlık bir eşiğe ulaşması gerekecek.
  • Morgan Stanley, bazı varlıklı müşterilerinin Bitcoin fonlarına erişmesine izin verecek.

Banka, haberi ilk olarak varlık yöneticileri ile paylaştı.

Binance indirim kodu

Sunulan üç fon var: ikisi milyarder Mike Novogratz’ın kripto şirketi Galaxy Digital’den; diğeri ise NYDIG ve FS Investments’ın ortak bir ürünü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fonlar, Yalnızca Varlıklı Müşteriler İçin Sunulacak

Galaxy Bitcoin Fund LP ve Galaxy Kurumsal Bitcoin Fund LP için minimum yatırımlar sırasıyla 25.000 Dolar ve 5 milyon Dolar olarak belirlendi. FS NYDIG Select Fund için ise minimum yatırım seviyesi 25.000 Dolar. Ancak şu detayda önemlidir ki; Morgan Stanley yalnızca en az 2 milyon Dolar varlığa sahip olan müşterileri için bu fonlara erişim imkanı sağlıyor.

Banka ayrıca yatırımları bir müşterinin net servetinin %2.5 oranı ile sınırlıyor.

Son altı ayda büyük bankalar da kripto paranın önemini fark etmeye başlıyor. Bir yıl önce Bitcoin’in fiyatı 4.000 Dolara kadar düşmüştü. O zamandan beri önemli bir artış yakaladı ve son olarak Cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 Doları gördü. Lider kripto para şu anda 58 bin Dolar civarında seyrediyor.

Morgan Stanley, Bitcoin Yatırımcısı MicroStrategy’de %10 Hisse Sahibi

BlackRock’un CIO’su, varlık yöneticisinin potansiyel Bitcoin teklifleriyle ile ilgili çalıştığını ve Goldman Sachs’ın bu hafta kripto para alım satım masasını yeniden açmayı ve Bitcoin vadeli işlemlerine devam etmeyi planladığını söyledi.

JP Morgan ayrıca, yatırımcıların MicroStrategy ve Square gibi kripto yatırımcısı şirketlerden hisse senetlerine bağlı notları almalarına olanak tanıyan bir “kripto para yatırım sepeti” de kurdu.

İlgili Haber:  Parabolik Fiyat Artışı Dogecoin'in Para Çekme İşlemlerini Karmaşıklaştırdı

Geçen yılın sonunda Morgan Stanley, Bitcoin’de 5 milyar Doların üzerinde varlığa sahip olan MicroStrategy’nin %10 hissesini satın almıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar