20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Morgan Stanley’nin Yeni Bitcoin Fonu İki Haftada 29.4 Milyon Dolar Kâr Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uzun yıllardır Wall Street şirketleri kripto paralar ile ilgili her şeye şüphecilikle yaklaşıyordu. İlk Bitcoin fonlarının başarıları sayesinde bu durum nihayet değişecek gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley’nin oluşturduğu Bitcoin fonlarından biri yalnızca 14 gün içerisinde 29.4 milyon dolar getiri elde etti. SEC tarafından bu hafta yayınlanan belgelere göre Bitcoin fonunda 322 yatırımcı bulunuyor. FS Investments ve New York Digital Investment Group (NYDIG) şirketlerinin birlikte yönettiği fon, Morgan Stanley’nin en son oluşturduğu iki Bitcoin yatırım hizmetinden birini temsil ediyor.

Binance indirim kodu

FS NYDIG Select Bitcoin Fonu’nun bu başarısı aslında, çok sayıda yatırımcının kurumsal fon yönetim şirketleri tarafından sunulan Bitcoin ürünlerine olan büyük iştahını da gözler önüne seriyor. Morgan Stanley’nin müşterilerine sunduğu bu pasif fonlar, direkt olarak kripto borsalardan Bitcoin almak istemeyen müşterilerin Bitcoin’e yatırım yapmalarının önünü açıyor. Bu sayede yatırımcılar herhangi bir Bitcoin sahibi olmadan, dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapmış oluyorlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Morgan Stanley Kısa Sürede Rakiplerinin Önüne Geçti

Morgan Stanley tarafından sunulan bu Bitcoin fonu, sadece 2 haftada, yatırımcı sayısı baz alındığında, çok daha eskiden bu yana piyasada bulunan diğer fonların önüne geçmeyi başardı. Morgan Stanley’nin rakiplerinin başında, Pantera ve Galaxy tarafından sunulan Bitcoin fonları geliyor. Coindesk tarafından yapılan bir analize göre, FS NYDIG Select Bitcoin fonuna yapılan ortalama yatırım miktarı yaklaşık 91.000 dolara denk geliyor.

Bitcoin’in Kurumsal Adaptasyon Süreci Devam Ediyor

Bitcoin’de bu sene adeta bir kurumsal yatırımcı akını yaşandı. Senenin başından bu yana özellikle Elon Musk’ın başını çektiği bir grup kurumsal yatırımcı art arda Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. En büyük kripto para savunucularından biri olan Elon Musk, yılın başında kendi şirketi olan Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alımı gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Daha sonra bu gelişmelere ek olarak Elon Musk ayrıca artık Bitcoin ile Tesla’nın elektrikli otomobilleri için ödeme gerçekleştirilebileceğini duyurdu. Şirket, bu satışlardan elde ettiği Bitcoin’leri nakite çevirmeyecek, bunun yerine Bu Bitcoinler şirket bünyesinde tutulacak. Son olarak ise, bir diğer kripto para savunucusu Jack Dorsey, kendi şirketlerinden olan Venmo üzerinde artık kripto paralar ile alım satım yapılabileceğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar