3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Mt. Gox’un 1.5 Milyar Dolarlık Rehabilitasyon Planı Tekrar Ertelendi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kötü şöhretli kripto borsası Mt. Gox’un, 2014 hack olayının kurbanı olan kullanıcılarına 150.000’den fazla Bitcoin’i iade etmesi bekleniyor. Ancak geri ödeme planını tarihinde sürekli değişiklik yapılmaya devam ediliyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin borsası Mt. Gox, resmi açıklamaya göre, bu sabah Tokyo’daki üst düzey bir mahkemenin emriyle 1.7 milyar dolarlık rehabilitasyon planı için iki aylık bir uzatma süresi aldı. Alınan erteleme kararı, uzun bir gecikmeler dizisinin sonuncusu olarak dikkat çekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Mt. Gox mütevellisi Nobuaki Kobayashi tarafından yayınlanan duyuru metninde, “Mt. Gox, Tokyo Bölge Mahkemesi rehabilitasyon planı için son teslim tarihini 15 Aralık 2020’ye uzatmak için bir erteleme kararı çıkardı” ifadesi yer aldı.

Zamanında Tüm Bitcoin İşlemlerinin %70’ini Kapsayan Bir Borsaydı

Açıklamalarda ayrıca, “Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti şu anda rehabilitasyon planını formüle ediyor, ancak plan ile ilgili daha yakından inceleme gerektiren konular olduğu için son teslim tarihini uzatmak gerekli hale geldi.” denildi.

Feshedilmiş ve artık faaliyette olmayan Mt. Gox, ilk yıllarında tüm Bitcoin işlemlerinin %70’inden fazlasını yöneten dünyanın en iyi kripto borsası olarak dikkat çekiyordu. 2014 yılının başlarında bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan Mt. Gox, söz konusu saldırı esnasında tahmini olarak 740.000 Bitcoin kaybetti. Bu hack, 2010 – 2013 yılları arasında borsaya yapılan birçok saldırıdan en büyüğü olarak kayıtlara geçmişti.

2018 Yılında Geri Ödeme Yapılacağı Açıklanmıştı

Ancak, o dönemde çalınan ganimetlerden 100.000 Bitcoin varlığa sahip olan eski bir Mt. Gox cüzdanı, taraflar arasındaki uzun sürecek bir mahkeme savaşının başlangıcını işaret ederek sonraki aylar içerisinde kurtarılmıştı. Mt. Gox ve alacaklıları, bir başka deyişle hack kurbanları, borsaya emanet ettikleri kayıp fonlar adına bir uzlaşma sağlamaya çalışacak.

İlgili Haber:  Noel, Kripto Paralara İyi Bir Kapanış Sağlayabilir

2018 yılında yaptığı açıklamada Mt. Gox, 150.000’den fazla Bitcoin içerdiği söylenen iflas fonu ile (hesaplarında hack anında Bitcoin dışında herhangi bir kripto para birimi varsa), etkilenen tüm hesaplara geri ödeme yapmayı amaçladığını belirtmişti; ancak konu ile ilgili bir rehabilitasyon planı hazırlamak adına Japon mahkemelerinden ek süre talep etmişti. Hala daha söz konusu plan tam anlamıyla hazırlanmış görünmüyor, erteleme kararının da tekrarlanması hack kurbanlarını düşündürüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar