8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Multicoin, Solana’da Kullanmak Üzere 100 Milyon Dolarlık Kripto Fonu Başlattığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Austin merkezli yatırım şirketi Multicoin, 100 milyon Dolarlık bir kripto fonu topladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Multicoin Capital, ikinci risk fonu için 100 milyon Dolar topladığını duyurdu.
  • Şirket, fonu Solana üzerine inşa edilen projelere odaklanarak bir dizi açık finans ve Web3 projesine yatırım yapmak için kullanmayı planlıyor.

Kyle Samani ve Tushar Jain, 2017’nin sonlarında Multicoin Capital’in ilk 10 milyon Dolarlık yatırım fonunu başlattıklarında, kripto para piyasasının birleşik değeri sadece 170 milyar Dolardı. Kripto piyasası o zamandan beri 2.2 trilyon Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Multicoin’in Hedefinde Solana Var

Austin merkezli yatırım şirketi bugün, 100 milyon Dolarlık bir girişim fonunun başlatıldığını duyurdu. Ayrıca fon yönetim sürecindeki altı kişilik ekipten üç tanesini şirketin ortakları arasına aldığını açıkladı: Matt Shapiro, Mable Jiang ve John Robert Reed.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Multicoin’in en büyük yatırımlarının başında başında ise şimdilik az bilinen ama mutlaka hesaba katılması gereken bir blockchain yarışmacısı var: Solana.

Multicoin Yönetici Ortağı Tushar Jain, “Solana, şimdiye kadar çok az projenin deneyimlediği bir an yaşıyor: Yeni bir DeFi ekosisteminin doğuşu.” dedi.

DeFi (merkezi olmayan finans) dünyası, 2020 ortalarından bu yana son derece hareketli. DeFi platformları, çok büyük oranda, şu anda ikinci en büyük kripto para olan ETH’nin arkasındaki Ethereum blockchaini üzerine kuruludur.

Solana, Ethereum’a Rakip Olabilir mi?

Ancak Jain, durumun her zaman böyle devam etmeyeceğine inanıyor. Jain, Solana’nın DeFi platformlarına hakimiyet konusunda Ethereum’a rakip olabileceğini düşünüyor.

Temmuz 2019’da Multicoin Capital firması, Solana’ya zaten 20 milyon Dolarlık bir yatırım yapmıştı. Solana ağına güç veren SOL tokeni, o zamanlar 1 Dolardan daha düşük bir fiyata sahipti. Bu ayın başlarında ise SOL, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 Dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Ripple'dan Bitcoin ile İlgili Radikal Çağrı

Jain’e göre, şu anda Solana DeFi’de halihazırda 1 milyar Dolardan fazla kripto para kilitlenmiş durumda. Jain için bu henüz “yolun başı”.

DeFi alanı mutlaka sıfır toplamlı bir oyun olmayabilir. Jain de Ethereum ve Solana gibi rakip ağların bir arada var olabileceğini kabul ediyor. Hatta birlikte çalışabilirlik ve çapraz zincir çözümleri konusundaki çalışmalar şimdiden başladı. Ancak bir arada yaşamak tamamen “barışçıl” temeller üzerine de kurulmayabilir.

Jain, son olarak, “Milyar Dolarlık soru şu: Tüccarlar ne istiyor ve bunu en iyi kim yapıyor?” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar