10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Elon Musk Tweet Attı, Yine Bir Altcoinin Fiyatı Uçtu – HOHOHO Tam 60 Kat Artış Gösterdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk yine tek bir Tweet’i ile hiç tahmin edilmeyen bir altcoinin fiyatının fırlamasına neden oldu. Peki bu altcoinin önemi ne?

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın bir Tweet’i ile tüm piyasa alt üst olabiliyor. Aslına bakılırsa bu yeni bir olay değil. Şimdi ise Tesla CEO’su, yeni bir şaka coininin binlerce kat yükselmesine neden oldu. Sürpriz, yeni altcoin yine bir köpek temasına sahip. Altcoinin ismi ve kısa adı olan Santa Floki (HOHOHO), hem içinde bulunduğumuz tarihler ile alakalı hem de Musk’ın sahip olduğu evcil hayvanın da adını içeriyor. Binance Smart Chain (BSC) üzerinde yer alan altcoin projesi Kasım ayında ön satış ile hayata geçmiş ve ayrıca bir NFT koleksiyonu da yayınlamıştı.

Binance indirim kodu

Elon Musk, 25 Aralık tarihinde Twitter üzerinden yavru köpeğinin yılbaşı kostümüyle fotoğrafını paylaşmasıyla birlikte kripto para piyasasını yeniden hareketlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hareketlilikten ise en çok yarar sağlayan, Tweet’in atılmasından itibaren üç haneli yükselişler kaydeden Santa Floki (HOHOHO) coin oldu. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı günlük grafiğinde yaklaşık olarak %600 değer kazandı ve 0.00000157 dolardan işlem görüyor. Haftalık görünümde ise HOHOHO’nun grafiği daha da etkileyici görünüyor. Santa Floki son yedi günde %6.253 yükseliş kaydetmiş. Bununla birlikte altcoinin fiyatı, kısa bir süre önce kırdığı rekorundan %20 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor.

Santa Floki (HOHOHO): “Biz Bir Köpekli Kripto Paradan Daha Fazlasıyız”

Proje her ne kadar Elon Musk’ın kripto para dünyasında sahip olduğu güç üzerinden kendisine çıkar sağlamaya çalışsa da kendisini Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinlerden ayrı tutuyor. Geliştiricileri projenin ana amacını, “BUSD ödüllerini kullanarak Binance Smart Chain üzerindeki en büyük hayır işleri projesi olmak” olduğunu iddia ediyor.

İlgili Haber:  Gemini Kripto Para Borsası Dogecoin'i Listelemeye Başladı

Şaka coininin Twitter hesabı, altcoini bir “köpekli coin” olarak niteleyen bir Tweet’e cevap yazarak HOHOHO’nun sadece bir köpekli coin’den daha fazlası olduğunu söyledi. Geliştiricilerin açıklamalarına göre ücretlerin %14’ü işlem ücretlerine giderken %1’i ise Save the Children adlı hayır organizasyonuna gönderilecek.

2021 yılında çok sayıda şaka coini ortaya çıkmış ve bunlardan bazılarının birer dolandırıcılık girişimi olduğu anlaşılmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar