29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Elon Musk Tweet Attı, Yine Bir Altcoinin Fiyatı Uçtu – HOHOHO Tam 60 Kat Artış Gösterdi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Elon Musk yine tek bir Tweet’i ile hiç tahmin edilmeyen bir altcoinin fiyatının fırlamasına neden oldu. Peki bu altcoinin önemi ne?

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın bir Tweet’i ile tüm piyasa alt üst olabiliyor. Aslına bakılırsa bu yeni bir olay değil. Şimdi ise Tesla CEO’su, yeni bir şaka coininin binlerce kat yükselmesine neden oldu. Sürpriz, yeni altcoin yine bir köpek temasına sahip. Altcoinin ismi ve kısa adı olan Santa Floki (HOHOHO), hem içinde bulunduğumuz tarihler ile alakalı hem de Musk’ın sahip olduğu evcil hayvanın da adını içeriyor. Binance Smart Chain (BSC) üzerinde yer alan altcoin projesi Kasım ayında ön satış ile hayata geçmiş ve ayrıca bir NFT koleksiyonu da yayınlamıştı.

Binance indirim kodu

Elon Musk, 25 Aralık tarihinde Twitter üzerinden yavru köpeğinin yılbaşı kostümüyle fotoğrafını paylaşmasıyla birlikte kripto para piyasasını yeniden hareketlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bu hareketlilikten ise en çok yarar sağlayan, Tweet’in atılmasından itibaren üç haneli yükselişler kaydeden Santa Floki (HOHOHO) coin oldu. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı günlük grafiğinde yaklaşık olarak %600 değer kazandı ve 0.00000157 dolardan işlem görüyor. Haftalık görünümde ise HOHOHO’nun grafiği daha da etkileyici görünüyor. Santa Floki son yedi günde %6.253 yükseliş kaydetmiş. Bununla birlikte altcoinin fiyatı, kısa bir süre önce kırdığı rekorundan %20 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor.

Santa Floki (HOHOHO): “Biz Bir Köpekli Kripto Paradan Daha Fazlasıyız”

Proje her ne kadar Elon Musk’ın kripto para dünyasında sahip olduğu güç üzerinden kendisine çıkar sağlamaya çalışsa da kendisini Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinlerden ayrı tutuyor. Geliştiricileri projenin ana amacını, “BUSD ödüllerini kullanarak Binance Smart Chain üzerindeki en büyük hayır işleri projesi olmak” olduğunu iddia ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Şirketi Argo, Hidroelektrik Enerji Kullanan İki Veri Merkezi Satın Aldı

Şaka coininin Twitter hesabı, altcoini bir “köpekli coin” olarak niteleyen bir Tweet’e cevap yazarak HOHOHO’nun sadece bir köpekli coin’den daha fazlası olduğunu söyledi. Geliştiricilerin açıklamalarına göre ücretlerin %14’ü işlem ücretlerine giderken %1’i ise Save the Children adlı hayır organizasyonuna gönderilecek.

2021 yılında çok sayıda şaka coini ortaya çıkmış ve bunlardan bazılarının birer dolandırıcılık girişimi olduğu anlaşılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend