9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Müzik Odaklı NFT Pazarı Royal, Finansman Turunda 55 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Önemli Gelişmeler

Müzik odaklı NFT pazarı Royal, A Serisi finansman turunda 55 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Müzik odaklı NFT pazarı Royal, A Serisi finansman turunda 55 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.
  • Royal’in finansman turunun ana yatırımcıları arasında VC devi Andreessen Horowitz, müzik sanatçıları The Chainsmokers, Nas ve Disclosure gibi isimler yer alıyor.

Royal’in finansman turunun ana yatırımcıları arasında VC devi Andreessen Horowitz, müzik sanatçıları The Chainsmokers, Nas ve Disclosure gibi isimler yer alıyor.

blank

Müzik Odaklı NFT Pazarı Royal

Müzik odaklı NFT pazarı Royal, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz liderliğindeki A Serisi finansman turunu tamamladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Royal, kullanıcıların “değiştirilemez tokenler” (NFT’ler) aracılığıyla müzik piyasasında çeşitli yatırımlar yapmasına olanak tanıyor. Şirketin kurucu ortakları girişimci JD Ross ve 3LAU sahne adını kullanan DJ Justin Blau 23 Kasım’da yaptıkları açıklamada, 55 milyon Dolarlık A Serisi finansman turunu başarıyla tamamladıklarını duyurdu.

Royal, Ağustos ayında da 16 milyon Dolarlık bir başlangıç ​​turu düzenlemişti.

A Serisi finansman turunu ise önde gelen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz yönetti. Ayrıca Connect Ventures, Crush Music, Coinbase Ventures, Founders Fund ve Paradigm gibi şirketler de finansman turuna katkı sağladı. Bunun dışında The Chainsmokers, Nas, Logic, Kygo, Stefflon Don, Joyner Lucas ve Disclosure gibi popüler sanatçılar da finansman turuna destek veren dikkat çeken isimler olarak öne çıktı.

“Müzik Endüstrisinde Bir Dönüşüm Yaşanmalı”

Royal, finansman turundan elde ettiği fonları ekibini büyütmek ve platforma kaydolan sanatçıların büyümesine yardımcı olmak için kullanacak.

Şirket CEO’su Justin “3LAU” Blau konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Müzik hakları vermek için blok zinciri teknolojisinden yararlanarak ve hayranlar ile sanatçılar arasında teşvikler düzenleyerek bu alanda önemli bir aktör olmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  NFT Piyasası: Coinbase ve FTX'in Ardından Blockchain.com da NFT Pazarı Açıyor

Blau, ayrıca Royal’in “bugün değeri çok düşük olarak temsil edilen” telif hakkı sahipliği ve ücretleri ile ilgili piyasada gelişim yaşanmasını sağlayabilecek bir tetikleyici güç olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, giderek daha fazla müzisyen Web3 ekosistemini kullanmaya başladıkça ve aynı anda kariyerlerini finanse ederken hayran kitlelerini güçlendirdikçe, mevcut telif hakkı standartları de dönüşüme uğrayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend