1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Müzik Odaklı NFT Pazarı Royal, Finansman Turunda 55 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Müzik odaklı NFT pazarı Royal, A Serisi finansman turunda 55 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Müzik odaklı NFT pazarı Royal, A Serisi finansman turunda 55 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.
  • Royal’in finansman turunun ana yatırımcıları arasında VC devi Andreessen Horowitz, müzik sanatçıları The Chainsmokers, Nas ve Disclosure gibi isimler yer alıyor.

Royal’in finansman turunun ana yatırımcıları arasında VC devi Andreessen Horowitz, müzik sanatçıları The Chainsmokers, Nas ve Disclosure gibi isimler yer alıyor.

Binance indirim kodu

Müzik Odaklı NFT Pazarı Royal

Müzik odaklı NFT pazarı Royal, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz liderliğindeki A Serisi finansman turunu tamamladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Royal, kullanıcıların “değiştirilemez tokenler” (NFT’ler) aracılığıyla müzik piyasasında çeşitli yatırımlar yapmasına olanak tanıyor. Şirketin kurucu ortakları girişimci JD Ross ve 3LAU sahne adını kullanan DJ Justin Blau 23 Kasım’da yaptıkları açıklamada, 55 milyon Dolarlık A Serisi finansman turunu başarıyla tamamladıklarını duyurdu.

Royal, Ağustos ayında da 16 milyon Dolarlık bir başlangıç ​​turu düzenlemişti.

A Serisi finansman turunu ise önde gelen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz yönetti. Ayrıca Connect Ventures, Crush Music, Coinbase Ventures, Founders Fund ve Paradigm gibi şirketler de finansman turuna katkı sağladı. Bunun dışında The Chainsmokers, Nas, Logic, Kygo, Stefflon Don, Joyner Lucas ve Disclosure gibi popüler sanatçılar da finansman turuna destek veren dikkat çeken isimler olarak öne çıktı.

“Müzik Endüstrisinde Bir Dönüşüm Yaşanmalı”

Royal, finansman turundan elde ettiği fonları ekibini büyütmek ve platforma kaydolan sanatçıların büyümesine yardımcı olmak için kullanacak.

Şirket CEO’su Justin “3LAU” Blau konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Müzik hakları vermek için blok zinciri teknolojisinden yararlanarak ve hayranlar ile sanatçılar arasında teşvikler düzenleyerek bu alanda önemli bir aktör olmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  NFT Piyasası: Coinbase ve FTX'in Ardından Blockchain.com da NFT Pazarı Açıyor

Blau, ayrıca Royal’in “bugün değeri çok düşük olarak temsil edilen” telif hakkı sahipliği ve ücretleri ile ilgili piyasada gelişim yaşanmasını sağlayabilecek bir tetikleyici güç olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, giderek daha fazla müzisyen Web3 ekosistemini kullanmaya başladıkça ve aynı anda kariyerlerini finanse ederken hayran kitlelerini güçlendirdikçe, mevcut telif hakkı standartları de dönüşüme uğrayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar