27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Müzisyen Doja Cat’in NFT Lansmanının Ardından Tezos Fiyatı %24 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Müzisyen Doja Cat’in özel NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesinin ardından Tezos fiyatı son 24 saatte büyük bir artış yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Müzisyen Doja Cat, Tezos destekli platform OneOf’ta bir NFT koleksiyonu başlattı.
  • Doja Cat’in özel NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesinin ardından Tezos fiyatı son 24 saatte %24 oranında yükseldi.

Twitter’da 3.4 milyon ve Instagram’da 14.3 milyon takipçisi olan Amerikalı söz yazarı, rapçi ve şarkıcı Doja Cat, popüler kültür üzerinde çok büyük bir etkiye sahip.

Binance indirim kodu

Tezos Fiyatı %24 Oranında Yükseldi

Doja Cat, Tezos destekli platform OneOf’ta bir NFT koleksiyonu başlattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT koleksiyonu lansmanının ardından Tezos’un yerel tokeni XTZ, son 24 saat içinde, %24 oranında artarak 5.87 Dolar fiyatına ulaştı.

Şimdiye kadar, Loot, CryptoPunks ve Bored Apes gibi pek çok popüler NFT koleksiyonu Ethereum blok zinciri üzerinde başlatılmıştı. Ancak Doja Cat’in NFT lansmanı biraz farklı.

Müzisyen, NFT lansmanı için çok daha çevreci bir blockchain sunan Tezos’u seçti.

Doja Cat konu ile ilgili, “NFT’ler hakkında pek bir şey bilmiyorum. Ama bildiğim şey, bunların çevre için kötü olabilecekleri. Tezos sayesinde ben böyle bir negatif etki yaratmacağım.” ifadelerini kullandı.

Tezos vs. Ethereum

Tezos, enerji yoğun iş kanıtı (PoW) algoritması yerine bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritması kullandığı için Ethereum’a nazaran daha “yeşil” ve “çevreci” bir alternatif olarak öne çıktı.

Doja Cat’in NFT koleksiyonunun satın alınabileceği pazar yeri OneOf da Tezos tarafından destekleniyor ve bu anlamda çevreci bir yaklaşım sunuyor.

Sanatçının “metalik” bir görüntüsünün yanı sıra koleksiyondaki bazı NFT’ler, çeşitli konser biletlerini de içeriyor.

Bu NFT’lerin tüm sahipleri, ayrıca 20 Eylül’de Planet Doja adlı özel bir Discord kanalına da davet edilecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar