Müzisyen M.I.A. NFT Piyasasına Dahil Oluyor

Müzisyen, “İşim için uygun bir galeri nihayet var oldu.” açıklamasını yaptı.

Haberin Özeti

  • Müzisyen ve görsel sanatçı M.I.A. bir NFT sanat serisini duyurdu.
  • İlk eser, bu Perşembe Foundation’da yayınlanıyor.

Müzisyen ve görsel sanatçı M.I.A. bu Perşembe, Foundation’da yapılacak bir NFT müzayedesini duyurdu.

Müzik Dünyasının NFT’ye İlgisi Devam Ediyor

İlk satışa çıkacak olan eser, NFT GARAGE DANCE adlı bir koleksiyonun parçası olan “GIFTY 1” olarak adlandırıldı.

NFT’ler, dosyalara eklenebilen (tipik olarak GIF’ler ve JPEG’ler) ve özel pazarlar aracılığıyla çevrimiçi olarak satılabilen değiştirilemez tokenlerdir.

Grimes, Kings of Leon, Yaeji, Jacques Greene, Rico Nasty ve Toro Y Moi gibi müzisyenlerin tümü NFT piyasasına dahil oldu. Bu isimler, görsel sanat ve müzik koleksiyonları yayınlayarak, dijital koleksiyon pazarının son birkaç ayda patlama yaşamasına katkı sağladı. Aphex Twin, geçen ay yine Foundation aracılığıyla 136.000 Dolara satılan bir NFT yayınladı. Grimes’in koleksiyonu ise yaklaşık 6 milyon Dolara satıldı. Kanadalı müzik grubu Kings of Leon ise yeni albümünü NFT olarak satışa çıkararak 2 milyon Dolardan fazla kazandı.

Müzayede 8 Nisan Perşembe Günü Yapılacak

Görsel sanat dünyasında daha büyük kârlar üretiliyor: Dijital sanatçı Beeple, bir dijital görüntüyü 69 milyon Dolara sattı.

M.I.A. 2016’daki AIM’den bu yana albüm çıkarmadı; ancak Matangi / Maya / M.I.A adlı sanatı ve müzik yaşamı hakkındaki 2018 belgeselinin prodüksiyonunda yer aldı. “KALA COYN” adlı bir başka eser ise M.I.A.’nın annesinin adını taşıyan 2007 albümü Kala’ya bir göndermedir.

M.I.A. konu ile ilgili, “KALA COYN ve GARAGE DANCE serisi, benim için bu anı zamanda kristalize eden, yaşayan, nefes alan, psiko-spektral bir tuvaldir. Görsel olarak, bu bir dijital sanat arenasında sevdiğim her şeyi bünyesinde barındırıyor. İşim için uygun galeri sonunda var oldu.” açıklamasını yaptı.

  NFT Sahipleri Öldüklerinde NFT'lerine Ne Olacak?

“GIFTY 1” eseri, 8 Nisan Perşembe günü açık artırmaya çıkarılacak.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın