26 Mayıs 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Nakit Kredi Almak İçin Bitcoin Varlıkları Teminat Olarak Gösterilebilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fidelity şirketinin kripto kanadı, hedge fonlarına ve diğer kurumsal müşterilere Bitcoin’i teminat olarak kullanma seçeneği sunmak için BlockFi ile ortaklık yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fidelity Digital Assets, blockchain startup BlockFi ile ortaklık yapıyor.
  • Ortaklık, müşterilere Bitcoin’i nakit kredilere karşı teminat olarak kullanma seçeneği sunacak.
  • Bitcoin volatilitesi, dijital varlık tarafından desteklenen bir kredinin %60’ı değerinde nakit karşılığı ile BlockFi tarafından yönetilecek.

Raporlara göre Fidelity Digital Assets, müşterilerine Bitcoin’i nakit kredilere karşı teminat olarak kullanma seçeneği sunmak için blockchain startup BlockFi ile ortaklık kuracak.

Binance indirim kodu

Bloomberg’ tarafından bugün bildirilen habere göre, finansal hizmetler devi Fidelity’nin kripto para odaklı kanadı, Bitcoin yatırımcılarının varlıklarını satmadan nakde çevirmesine izin verecek bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Teminatı, Finansal Sistemin Önemli Bir Parçası Olacak

Bloomberg’e konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, Bitcoin varlıklarını, nakit kredileri desteklemek için elde tutmanın “ekosistemin oldukça önemli bir parçası” olacağını dile getirdi.

Fidelity Digital Assets’in kurumsal müşterileri, Bitcoin teminatı kullanarak kredi almak istedikleri takdirde bir adet BlockFi hesabına ihtiyaç duyacaklar. Fidelity, Bitcoin’i teminat olarak ilk kez kullanacak.

Kredi sürecindeki Bitcoin dalgalanması ise dijital varlık tarafından desteklenen kredinin %60’ı değerinde nakit ile BlockFi tarafından yönetilecek.

Fidelity Digital Assets Uzun Zamandır Bitcoin’e Övgüler Diziyor

Fidelity Digital Assets’in kripto para dünyasına getireceği yeniliğin muhtemel hedef kitlesi arasında: Hedge fonları, kripto para madenciliği yapanlar ve tüccarlar olması bekleniyor.

ABD menşeli yatırım devi şirket Fidelity Digital Assets, uzun zamandır piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin’i övüyor ve tüm yatırımcıları, bu kripto para ekosistemine dahil olmaya davet ediyor.

İlgili Haber:  Noel, Kripto Paralara İyi Bir Kapanış Sağlayabilir

Ayrıca firma tarafından Ekim ayında yapılan bir açıklamada, Asya menşeli yüksek net kazançlara sahip olan yatırımcıları kripto para dünyasına dahil etmek için Singapurlu startup Stack Funds ile birlikte çalışma yürütecekleri duyurulmuştu.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar