1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Ünlü Devlet Başkanı’ndan Bitcoin Tahmini: Devasa Fiyat Artışı An Meselesi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele’den, son piyasa dalgalanmalarına rağmen Bitcoin’in yakında yükseleceğini belirten bir tahmin geldi.

Binance indirim kodu

El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin konusundaki tutumunu bir kez daha netleştirdi. Bukele bugün Twitter’da, sınırlı piyasa arzı nedeniyle Bitcoin’in “devasa fiyat artışının” sadece “an meselesi” olduğunu belirten bir tahminde bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Nayib Bukele’nin Bitcoin tahmini

Bukele, son tweetinde Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzı konseptine vurgu yaptı. Bitcoin’in kıtlık faktörünü vurgulayan Bukele, dünyada 50 milyondan fazla milyoner olduğunu ve bu 50 milyon milyonerin her biri birer bitcoin almaya karar verirse ve bunlar için yeterli Bitcoin olmadığını belirtti. Yani 50 milyondan fazla milyoner için 21 milyon adet Bitcoin çok az demek istedi. Bunun da fiyatı çok hızlı bir şekilde yükselteceğini belirtti.

Dünyada 50 milyondan fazla milyoner var. Her birinin en az bir Bitcoin sahibi olmaları gerektiğine karar verdiklerini hayal edin. Ama piyasada sadece 21 milyon Bitcoin olacak. Yarısına bile yetmez.

Bukele’nin Bitcoin fiyat tahmini, IMF’nin El Salvador’un Bitcoin’in yasal para statüsünü düşürmesi gerektiğini iddia eden raporunun ardından geldi. Uluslararası Para Fonu tarafından yayınlanan rapor, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para olarak tanıma kararının, ülkenin finansal istikrarı ve tüketicinin korunmasıyla ilgili belirli riskleri yansıtabileceğini belirtiyor.

İlgili Haber:  El Salvador Başkanı Bukele: Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşacak!

Bukele’nin Bitcoin’in ateşli bir savunucusu olduğu biliniyor. El Salvador devlet başkanının gelecekte Bitcoin’in daha yükseleceğine dair tweet’i, son fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin’e karşı hala olumlu duruşu olduğunu gösteriyor.

Dahası, El Salvador yakın zaman önce BTC’nin piyasa fiyatı 52 bin doların üzerinde gezinirken ülke rezervine 420 yeni Bitcoin daha ekleyerek ülkenin Bitcoin hazinesini toplam 1500’e çıkardı.

El Salvador, 2021’de Bitcoin’i yasal bir para olarak tanıyan ilk ülke oldu. O zamandan beri ülke, Bitcoin ATM’lerini tanıtarak ve işletmelerin kripto para birimlerinde ödeme kabul etmesini zorunlu kılarak Bitcoin’i finansal ekosistemine kapsamlı bir şekilde entegre etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar