18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

NBA Top Shot NFT Satışı %128 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Önemli Gelişmeler

NBA Top Shot’un popülerliği özellikle de yaz sonundan bu yana belli bir durgunluk göstermeye başlamıştı. Ancak piyasaya yeni sürülen “Run it Back 05-06” adlı destek paketi, NFT satışlarının tekrar patlamasına yol açtı.

blank

Haberin Özeti

  • NBA Top Shot’ın yeni “Run it Back” destek paketi, dakikada 7 satış yaptı.
  • Bu paketle birlikte 6 adet yıldız NBA oyuncusu da Top Shot koleksiyonuna dahil oluyor.
  • “Run it Back 05-06” destek paketindeki NFT’ler ortalama 169 Dolardan satılıyor.

NFT veri sitesi CryptoSlam, 14 Ekim’de “Run it Back 05-06” adlı yeni bir destek paketi serisinin yayınlanmasının ardından NBA Top Shot NFT satışında %128 oranında bir artış yaşandığını bildirdi.

blank

Run it Back NFT Satışı

“Run it Back” paketi, NBA tarihindeki en önemli sezonlardan birine odaklanıyor: 2005 – 2006 Sezonu. O yıl Miami Heat oyuncusu Dwyane Wade oldukça başarılı bir sezon geçirmiş ve final serisinin MVP’si seçilmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Run it Back destek paketi ile birlikte NBA Top Shot koleksiyonunda ilk kez yer alan Dwyane Wade’nin yanı sıra; aynı sezonun diğer öne çıkan oyuncuları Shaquille O’Neal, Allen Iverson, Ben Wallace ve Tracy McGrady gibi yıldız isimler de yeni destek paketinde dikkat çekiyor.

Paket başına 169 Dolarlık satış fiyatı göz önüne alınırsa; bu koleksiyonlar ucuz değil. Ancak her pakette 1-990 arasında numaralandırılmış bir Run it Back NFT’si ve 10.000 – 20.000 arasında numaralandırılmış 4 adet “arşiv seti NFT’si” yer alıyor.

Dakikada Yedi Satış

NBA Top Shot Twitter hesabı bugün NFT satışı ile ilgili yaptığı açıklamada, “son 24 saatte dakikada 7 satış yaşandığını” bildirdi ve “Geçen gün içinde, Run It Back 05-96 paketi için 9.921 satın alma faaliyeti kaydettik.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bir NFT Yatırımcısı 1.400 Dolara Aldığı Eseri 3.3 Milyon Dolara Sattı

NBA Top Shot, ilk olarak geçen yılın Ekim ayında yayınlandığında piyasaya hızlı bir giriş ​​yaptı. Halka açılmadan önce, koleksiyonun 17.000 kullanıcıdan oluşan kapalı beta havuzu, 43.000 rastgele “güçlendirici” satın alarak NBA Top Shot’ın lansmanında 2 milyon Doların üzerinde gelir elde etti.

Lansmanından bu yana NBA Top Shot, 350.000’den fazla alıcıya, yaklaşık 10.5 milyon işlemlik NFT satışına ve toplam 750 milyon Dolarlık gelir seviyelerine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend