26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

NBA Yıldızı Stephen Curry, Ethereum Tabanlı Bored Ape Yacht Club NFT’sini 180 Bin Dolara Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NBA yıldızı Stephen Curry, bir Bored Ape NFT’si için 180.000 Dolar ödedi ve projenin Discord kanalına katıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Üç kez NBA şampiyonluğu yaşayan yıldız basketbolcu Stephen Curry, NFT piyasasına katılan en son ünlü isim oldu.
  • Bored Ape Yacht Club, rastgele oluşturulmuş 10.000 maymun resminden oluşan bir NFT koleksiyonudur.

NBA yıldızı Stephen Curry yeni bir “smaç” yatırımı buldu. Curry, bugün erken saatlerde 55 ETH (180.000 Dolar) karşılığında bir Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldı.

Binance indirim kodu

Curry ve NFT Piyasası

Golden State Warriors’ın oyun kurucusu olarak üç kez NBA şampiyonluğu kazanan Curry, Twitter profil resmini de “maymun” olarak güncelledi. Curry, ayrıca NFT koleksiyonunun Discord kanalına da katıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

33 yaşındaki basketbolcunun satın aldığı “maymun”, projeyi oluşturan 10.000 maymundan biri. Bu maymunun bazı nadir bulunan özellikleri de yüksek fiyatının nedenini ortaya koyuyor. Maymunların sadece %1’i tüvit giyiyor, %3’ü zombi gözlerine ve %5’i mavi kürke sahip: Curry’nin maymunu tam da böyle bir maymun.

Curry, söz konusu NFT’yi satın aldıktan sonra, birkaç kişi ona bir çift makas, bir taş ve Bored Ape NFT’sinin elle çizilmiş bir baskısı da dahil olmak üzere 58 farklı NFT gönderdi.

Bored Ape Yacht Club NFT’leri, Rekor Satış Hacmine Ulaştı

CryptoSlam.io’ya göre, proje bugün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.3 milyon Dolar değerinde satış gerçekleştirdi.

Henüz dört ay önce oluşturulmasına rağmen Ethereum tabanlı proje, şimdiye kadar 320 milyon Dolarlık satış yaptı ve bu da onu beşinci en popüler NFT projesi haline getirdi. Ayrıca Sotheby’s müzayede evi, 2 Eylül’de bazı “maymunları” açık artırmaya çıkaracak.

İlgili Haber:  'Bad Luck Brian' NFT’si 36.000 Dolara Satıldı

Öte yandan, 10.000 farklı NFT avatarından oluşan CryptoPunks koleksiyonu, sınıfının en popüleri olarak şimdiye kadar 1 milyar Doların üzerinde satış gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar