18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

NEAR Fiyatı Bir Gün İçerisinde Yüzde 20 Yükseldi! Altcoinde Hedef Ne?

Önemli Gelişmeler

NEAR fiyatı, protokolün DeFi sektörünün gelişimi için 800 milyon dolar destek vereceğini açıklamasından sonra bir gün içerisinde 9.5 dolardan 11.7 dolara fırlayarak %20 değer kazandı. Bu yazının yazıldığı anlarda NEAR fiyatı 11.5 dolardan işlem görüyor.

blank

Devasa Birinci Katman Teşvik Programının Açıklanmasıyla Beraber NEAR Fiyatı Sert Yükseldi

Söz konusu proje 2020 yılının Nisan ayında, Andreessen Horowitz ve Pantera Capital gibi büyük oyuncuların da katıldığı bir token satışı ile hayata geçmişti.

blank

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Fantom, Harmony, Avalance ve Celo gibi kripto paraların tamamı yüklü miktarlarda ekosistem geliştirme fonlarını hayata geçirmişti ve bu sayede tokenlerin fiyatı katlanmıştı. Şimdi ise NEAR da 800 milyon dolarlık devasa teşvik fonunu duyurmasıyla birlikte yeni bir zirveye hazırlanıyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte proje, belirli amaçlara yönelik olarak kullanılacak fonun detaylarını açıkladı. Fon, parçalarına şöyle ayrılacak:

  • 250 milyon dolar, ekosistem hibesi olarak dört yıl içerisinde dağıtılacak.
  • 100 milyon dolarlık bölgesel bir fon kurulacak.
  • 100 milyon dolar özellikle yeni girişimler için ayrılacak.

Buna ek olarak, fon programının ana odağı, Proximity Labs tarafından 350 milyon dolar ayrılan DeFi sektörü olacak. Proximity Labs, projenin ilk başlarında ana şirketten ayrılan ve NEAR vakfı tarafından desteklenen altcoin destekçilerinden oluşuyor.

Projenin kurucularından olan Illia Polosukhin, söz konusu programın bu yıl boyunca 45 milyon dolarlık fon dağıttığını söyledi: “

Birçok projenin altyapı çalışmaları yapıldı. Croncat farklı zaman dilimlerinde işlemler yapılmasını mümkün kılarken Cartosis ise akıllı sözleşmeler testleri gerçekleştiriyor.”

Ancak altcoin fiyatının 2021 yılının Eylül ayında ulaşılan 11.85 doları henüz kıramadığını da belirtmek gerekiyor. Birçok insan, NEAR fiyatının Kasım ayında 15 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), MATIC - Altcoin Fiyat Analizi - 12 Kasım

2021 yılı genel kripto para dünyası ve özellikle de altcoin piyasası için muhteşem bir yıl oldu. Çok sayıda yeni kripto para projesi hayata geçerken piyasadaki altcoinlerin de birçoğunda köklü güncellemeler yaşandı. Bunlardan en belirgini ise bünyesine bir tür token yakma programı entegre eden ETH oldu. ETH’nin yakılma miktarında kısa bir süre önce bir dönüm noktası aşılmıştı. Kripto paralarda yaşanan son yükseliş ise bir anlamda altcoinlerin altyapılarından yaşanan iyileştirmelerin sayesinde yaşanmış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend