3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Near Protokol (NEAR) Bir Haftada %92 Değer Kazandı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Near Protokol’ün yerel tokeni NEAR, son 7 günde %92 oranında değer kazandı. Token fiyatı bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Near Protokol’ün yerel tokeni NEAR son 7 günde %92 oranında değer kazanarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.33 Dolara ulaştı.
  • Kripto para şu dakikalarda 15.38 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Near Protokol’ün yerel tokeni NEAR son 7 günde %92 oranında değer kazanarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.33 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

NEAR Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Son bir haftada %92 oranında artan NEAR fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından ise geçtiğimiz saatlerde biraz geriledi. Kripto para şu dakikalarda 15.38 Dolar fiyatından işlem görüyor. NEAR, 20 Aralık’ta sadece 8.50 Dolar fiyatından işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

En son fiyat artışı, Terra blok zincirinin Dolara sabitlenmiş stabil coini TerraUSD (UST) ile entegrasyon da dahil olmak üzere Near protokolündeki çeşitli gelişmelere bağlanıyor.

Solana, Avalanche ve diğer Katman-1 (L1) blok zincirleri gibi Near da Ethereum’un eksikliklerini iyileştirmeye çalışıyor.

Near Protokolündeki Gelişmeler

Protokol bu anlamda ağı daha “çevre dostu” hale getiren hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritması kullanılarak oluşturulmuştur. Near ayrıca Nightshade adlı yerel bir güncelleme aracılığıyla “sharding” sistemini de uygulama başladı. Bu sistem, işlem ve operasyonların işleyişini parçalayarak farklı noktalara yayan çok sayıda paralel zincir oluşturarak bir blok zinciri ağının ölçeklenebilirliğini geliştirir.

Ağ 2020’de başlatılmış olsa da; Nightshade bu yıl 15 Kasım’da yayına girdi. Ancak bu lansmanın üzerine protokolün Terra ağı ile entegrasyon sağlaması kripto paranın fiyatını artıran temel etken oldu.

20 Aralık’ta protokol, kripto para dünyasının en büyük merkezi olmayan stabil coini UST ile entegrasyon sağlayacağını duyurdu. Bu açıklama, NEAR’ın fiyatı üzerinde oldukça kısa sürede son derece pozitif bir etki yarattı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar