25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Near Protokol (NEAR) Bir Haftada %92 Değer Kazandı: İşte Nedeni!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Near Protokol’ün yerel tokeni NEAR, son 7 günde %92 oranında değer kazandı. Token fiyatı bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Near Protokol’ün yerel tokeni NEAR son 7 günde %92 oranında değer kazanarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.33 Dolara ulaştı.
  • Kripto para şu dakikalarda 15.38 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Near Protokol’ün yerel tokeni NEAR son 7 günde %92 oranında değer kazanarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.33 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

NEAR Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Son bir haftada %92 oranında artan NEAR fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından ise geçtiğimiz saatlerde biraz geriledi. Kripto para şu dakikalarda 15.38 Dolar fiyatından işlem görüyor. NEAR, 20 Aralık’ta sadece 8.50 Dolar fiyatından işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

En son fiyat artışı, Terra blok zincirinin Dolara sabitlenmiş stabil coini TerraUSD (UST) ile entegrasyon da dahil olmak üzere Near protokolündeki çeşitli gelişmelere bağlanıyor.

Solana, Avalanche ve diğer Katman-1 (L1) blok zincirleri gibi Near da Ethereum’un eksikliklerini iyileştirmeye çalışıyor.

Near Protokolündeki Gelişmeler

Protokol bu anlamda ağı daha “çevre dostu” hale getiren hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritması kullanılarak oluşturulmuştur. Near ayrıca Nightshade adlı yerel bir güncelleme aracılığıyla “sharding” sistemini de uygulama başladı. Bu sistem, işlem ve operasyonların işleyişini parçalayarak farklı noktalara yayan çok sayıda paralel zincir oluşturarak bir blok zinciri ağının ölçeklenebilirliğini geliştirir.

Ağ 2020’de başlatılmış olsa da; Nightshade bu yıl 15 Kasım’da yayına girdi. Ancak bu lansmanın üzerine protokolün Terra ağı ile entegrasyon sağlaması kripto paranın fiyatını artıran temel etken oldu.

20 Aralık’ta protokol, kripto para dünyasının en büyük merkezi olmayan stabil coini UST ile entegrasyon sağlayacağını duyurdu. Bu açıklama, NEAR’ın fiyatı üzerinde oldukça kısa sürede son derece pozitif bir etki yarattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend