9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

NEAR Fiyatındaki Ralli Durmak Bilmiyor! Altcoinden Yeni Bir Rekor Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Near (NEAR) fiyatı büyük bir atılım gerçekleştirdi ve 17.53 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu yineledi. Altcoin her ne kadar bu gelişmenin ardından bir düşüş sergilese de son 24 saatte halen %17 artış göstermiş durumda. Bu yazının yazıldığı anlarda NEAR fiyatı 17.15 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Altcoinin akıllı sözleşmeleri destekleyen Blockchain’i Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını ve buna ek olarak “sharding” adı verilen bir teknolojiyi kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde NEAR ağının ölçeklenebilirliği artıyor ve buna ek olarak işlem ücretleri düşüyor. Son haftalarda altcoin projesinde çeşitli gelişmeler yaşanması ile birlikte fiyat konusunda da oldukça hareketli bir dönem geçiyor.

Binance indirim kodu

Yeni Gelişme ile Birlikte NEAR Fiyatı Yükseliş Yaşadı

Ağa en son getirilen yenilik de, Pazartesi günü, bir DeFi kripto para borsası ve zincirler arası köprü olan Synapse Protocol’ün Aurora üzerinde faaliyet göstereceği oldu. Bu sanal makine sayesinde Ethereum geliştiricileri kolaylıkla Near üzerinde çalışma yapabiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte geçtiğimiz ay ise altcoin projesinin arkasındaki ekip, Terra’nın ABD dolarına endeksli Stablecoin’i olan UST’nin entegrasyonunu duyurmuş ve bun ek olarak Stablecoin likiditesini arttıracak teşvik programları açıklanmıştı. Ağa getirilen diğer entegrasyonlar ve ortaklıklar arasında DePocketFinance, CraftingFinance ve EndlessFM gibi DeFi projeleri de bulunuyor. Bütün bu gelişmeler NEAR fiyatının son iki haftada %95.2 ve son bir ayda ise yaklaşık olarak %110 değer kazanmasını sağladı.

10 milyon doların üstünde piyasa değerine sahip olan altcoin projesi, Coin Market Cap verilerine göre şu anda dünyanın en büyük 23. kripto parası olma unvanını taşıyor.

NEAR’ın yanında bir diğer katman 1 protokolü de yükseliş gösterdi. Bir tür Ethereum uyumlu katman 1 Blockchain’i olan Fantom (FTM), günün bir diğer kazananıydı. Bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %15.3 değer kazanan altcoin, 2.88 dolardan işlem görüyor. Fiyatında dalgalanmaların devam ettiği altcoin son iki haftada yaklaşık olarak %109.5 değer kazanmıştı.

İlgili Haber:  Tezos, %17 Artışla 4 Dolara Ulaştı

Benzer şekilde, birkaç sınıf 1 tokeni de yükseliş yaşadı. Bunlar arasında %8.3 yükseliş gösteren Harmony (ONE) ve %8.2 değer kazanan Tezos (XTZ) de bulunuyor. Kripto para piyasasının yatay seyrettiği şu günlerde bu altcoinler yükseliş yaşamayı başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar