NEO Coin, Kripto Para Piyasasının Düşüşü Sırasında Yüzde 74 Değer Kazandı

Önemli Gelişmeler

Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 3 hafta önce

Çin’in merkeziyetsiz blockchain platformunun coini olan NEO, yaşanan kripto para çöküşünü yara almadan atlatmış gibi gözüküyor. NEO, diğer kripto paralarda yaşanan ani düşüş dalgası sırasında %74 değer kazandı.

Tüm kripto paralarda yaşanan ortalama %20’lik çöküşün ardından piyasalardaki coinler yavaş yavaş toparlanmaya başladı. En iyi performans gösteren coinlerden biri de NEO oldu. NEO piyasalardaki bu çöküşü sıçrama tahtası olarak kullandı ve yaklaşık %74’lük bir yükseliş ile 133.08 dolara fırladı. Haftalık performansına bakıldığındaysa NEO’nun %118 kadarlık bir yükseliş gösterdiğini görüyoruz. Bu yazının yazıldığı dakikalarda ise NEO yaklaşık 109 dolardan işlem görüyor. Bu performansıyla Çinli kripto para projesi NEO’nun 2018 yılında, üç haneli fiyatlara ulaştığı altın çağını tekrar yakaladığını söyleyebiliriz.

NEO, Çin’in Ethereum’u Olarak Biliniyor

Bu yükselişteki ana etkenlerden biri de, NEO’nun Mart ayının sonunda yayınladığı N3 güncellemesine verilen olumlu tepkiler olduğu belirtiliyor. Yapılan güncelleme ile yeni versiyonda, işlemlerin gerçekleştiği hız saniyede 1.000 işlemden saniyede 5.000 işleme çıkarılmış ve ayrıca işlemler için ödenmesi gereken ücretler de (gaz ücreti) yaklaşık 100 kat azaltılmıştı. NEO, “Çin’in Ethereum’u” olarak da biliniyor. NEO platformunda yer alan protokoller ile akıllı sözleşme uygulamaları geliştirilebiliyor ve yine NEO üzerinde çalıştırılabiliyor. Buna rağmen NEO’nun kurucusu ve CEO’su Da Hongfei’a göre Ethereum blockchain’i ile NEO arasında ciddi farklarda var. Da Hongfei bunları şöyle yorumluyor: “İki teknolojinin arasındaki dizayn farkları çok belirgin. Örneğin biz işlemlerin sonuçlanması konusuna çok daha fazla ağırlık veriyoruz. Seçtiğimiz fikir birliği mekanizması varsayılan Bizans hata toleransı olarak biliniyor. NEO, dünyada bu algoritmayı yayınlanmış bir blockchain’in içine entegre edebilen ilk kripto para platformu oldu. Ayrıca bizim akıllı sözleşmeler sistemimiz de Ethereum’unkinden çok daha farklı. Bizim sistemimiz, Ethereum’a göre daha kullanıcı dostu olmasıyla biliniyor ve geliştiricilerin belirli bir programlama dili öğrenmesine de gerek kalmıyor.

NEO Projesini İlerleyen Dönemde Bilgisayar Oyunlarında da Görebiliriz

NEO projesi ayrıca bilgisayar oyunları üzerine de odaklanıyor. Da’ya göre, şu anda gerekli kullanıcı dostu mekanizmaların henüz sağlanamadığı için, blockchain tabanlı oyunların önündeki engeller çok büyük boyutlarda. Yeni güncellemeler ile bu problemlerin ne derece çöçzülebileceğini ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Elon Musk’ın Bitcoin Konusunda Yaptığı “U Dönüşü” Kripto Para Piyasalarına 365 Milyar Dolar Kaybettirdi

Elon Musk’ın ani bir fikir değişikliği sonrasında Bitcoin ile otomobil satışlarını durdurduğunu açıklamasıyla beraber Bitcoin fiyatları %15’in üzerinde değer...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend