2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Neo Coinbase’in Blockchain Framework’ü Rosetta ile Entegre Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Rosetta, blok zincirlerin birbirleriyle konuşmasına yardımcı olan bir framework’tür. Bundan böyle Neo ile de konuşabilecek.

Binance indirim kodu

Geliştiricilerin diğer blok zincirlerini hizmetlerine entegre etmelerine yardımcı olan açık kaynaklı bir araç seti olan Coinbase liderliğindeki Rosetta, yeni bir üyeye daha sahip oldu: Neo.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

17 Haziran’da piyasaya sürülen Rosetta, blok zincirlerin birbirleriyle konuşmasını kolaylaştıran bir standartlaştırma aracıdır. Her blok zincir farklı olduğundan, kripto proje geliştiricilerinin diğer blok zincirlerini entegre etmesini zorlaştırır ve zaman alıcı hale getirir.

Neo bugün kendi blogundan yayınladığı yazıda, bu entegrasyon sürecinde her bir blok zincirin farklı yönlerinin çok iyi analiz edilmesi ve en iyi stratejiyi kurabilmek için geliştiricilerle kapsamlı bir iletişim içinde olunması gerektiğini belirtti. Ayrıca proje geliştiricilerinin herhangi bir standart yapı olmadığı için farklı blok zincirlerle entegrasyon konusunda çok zaman harcadıkları, halbuki bu zamanı kendi blok zincirleri üzerine yoğunlaşarak kullanabilecekleri ifade edildi.

Kripto şirketlerinin Rosetta framework’ü ile uyumlu bir blok zinciri entegre etmeleri teorik olarak daha kolaydır, çünkü böyle bir blok zincirinin nasıl çalıştığını kabaca biliyorlar.

Böylesine standart bir yapı aslında herkes için çok faydalı. Kendi blok zincirleri üzerinde yeni ürettikleri koinleri borsalarda listelemek ve diğer hizmetlerle entegre etmek isteyen blockchain geliştiricileri için özellikle çok faydalı. Ayrıca, kendi ürünlerini yeni hizmetlerle iyileştirebildikleri için başka bir blok zinciri entegre edenler için de faydalı bir sistem.

İlgili Haber:  Çin'den Gelen Haberler ile Beraber Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyatları Sert Düştü!

Neo 2014 yılında hayata geçirilen Çin menşeli bir blok zincir platformu. Rosetta ile entegre olunca işleri biraz daha kolaylaşacak.

Rosetta entegrasyonuna rağmen Coinbase hala Neo’yu kendi borsasında listelemedi. Bunun nedeni de halen aşmaları gereken bir kaç yasal mevzuat oluşu.

Bugünkü açıklamanın ardından Neo’nun fiyatı, haberlerle ilgili olmasa da %6 arttı. CoinMarketCap verilerine göre Neo’nun şu anki fiyatı 18.23 dolar.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar