Rosetta, blok zincirlerin birbirleriyle konuşmasına yardımcı olan bir framework’tür. Bundan böyle Neo ile de konuşabilecek.

Geliştiricilerin diğer blok zincirlerini hizmetlerine entegre etmelerine yardımcı olan açık kaynaklı bir araç seti olan Coinbase liderliğindeki Rosetta, yeni bir üyeye daha sahip oldu: Neo.

17 Haziran’da piyasaya sürülen Rosetta, blok zincirlerin birbirleriyle konuşmasını kolaylaştıran bir standartlaştırma aracıdır. Her blok zincir farklı olduğundan, kripto proje geliştiricilerinin diğer blok zincirlerini entegre etmesini zorlaştırır ve zaman alıcı hale getirir.

Neo bugün kendi blogundan yayınladığı yazıda, bu entegrasyon sürecinde her bir blok zincirin farklı yönlerinin çok iyi analiz edilmesi ve en iyi stratejiyi kurabilmek için geliştiricilerle kapsamlı bir iletişim içinde olunması gerektiğini belirtti. Ayrıca proje geliştiricilerinin herhangi bir standart yapı olmadığı için farklı blok zincirlerle entegrasyon konusunda çok zaman harcadıkları, halbuki bu zamanı kendi blok zincirleri üzerine yoğunlaşarak kullanabilecekleri ifade edildi.

Kripto şirketlerinin Rosetta framework’ü ile uyumlu bir blok zinciri entegre etmeleri teorik olarak daha kolaydır, çünkü böyle bir blok zincirinin nasıl çalıştığını kabaca biliyorlar.

Böylesine standart bir yapı aslında herkes için çok faydalı. Kendi blok zincirleri üzerinde yeni ürettikleri koinleri borsalarda listelemek ve diğer hizmetlerle entegre etmek isteyen blockchain geliştiricileri için özellikle çok faydalı. Ayrıca, kendi ürünlerini yeni hizmetlerle iyileştirebildikleri için başka bir blok zinciri entegre edenler için de faydalı bir sistem.

Neo 2014 yılında hayata geçirilen Çin menşeli bir blok zincir platformu. Rosetta ile entegre olunca işleri biraz daha kolaylaşacak.

İlgili Haber:  Huawei Cloud’un Blockchain Servisine, İki Yıl Sonra İlk Büyük Güncelleme Yapıldı

Rosetta entegrasyonuna rağmen Coinbase hala Neo’yu kendi borsasında listelemedi. Bunun nedeni de halen aşmaları gereken bir kaç yasal mevzuat oluşu.

Bugünkü açıklamanın ardından Neo’nun fiyatı, haberlerle ilgili olmasa da %6 arttı. CoinMarketCap verilerine göre Neo’nun şu anki fiyatı 18.23 dolar.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here