Neo’nun kurucusu Da Hongfei, 25 Eylül tarihinde Çin’deki merkez ofiste gerçekleşen canlı yayın sırasında DeFi’nin etrafındaki furya henüz ortadan kalkmıyor ve daha yeni başlıyor, dedi.

Finans dünyasında trend olan DeFi, yetkililere göre daha da popülerleşecek.

Da Hongfei, merkezi olmayan finansın (DeFi) sadece birkaç yıl içinde geliştiğini, geleneksel finansın ise mükemmelleşmesinin yüzlerce yıl sürdüğünü söyledi. DeFi projeleri artık her türlü finansal ürün ve hizmeti deniyor. Da Hongfei, bunun yanı sıra:

“Borç verme ve kredi çekme, merkezi olmayan borsalar, sigorta ve her türlü türev işlemler, DeFi’de yükseliş halinde. İlk aşama DeFi, altyapısı sağlam ve iyi bir başlangıç yaptı ve şimdi DeFi üzerinde inşa edilecek ve yenilenecek daha fazla uygulamayı görmenin zamanı geldi.” dedi.

Da Hongfei’ye göre DeFi, finansal arenada, kullanıcıların istedikleri zaman paraya erişmelerine izin veren yeni bir varlık türü oluşturmak da dahil olmak üzere çok sayıda yeni imkanı kullanıma sundu. Da, DeFi’nin gelecekteki ekonomik yaşam üzerinde önemli bir etkisi olacağını söyledi. İnsanların gelecekte DeFi hizmetlerine yöneldiklerinde bankalara ihtiyaç duymayacaklarını öngörüyor. Ve bu senaryo şimdiden gerçekleşiyor olabilir. Çin’i örnek olarak kullanan Da şunları söyledi:

“Çinliler bunu aşağı yukarı yapıyor sayılırlar. Alipay ve WeChat kullanarak, en azından bankaya gitmeden bu tür finansal işlemlerini gerçekleştiriyorlar.”

Neo ve Binance Neler Yapıyor

Da Hongfei ve Binance’in kurucu ortağı olan He Yi, katıldıkları canlı yayında Neo ve Binance’in aktif olarak DeFi uygulamalarını araştırdıklarını açıkladı. Açıklanan tanıma uyan bir uygulama olan Flamingo, Neo blokchain ağı üzerine inşa edilmiş, birlikte çalışabilir, tam yığın bir DeFi protokolü olarak biliniyor. Flamingo, sistem içindeki kullanıcıların ekosisteme yatırımcı, hisse sahibi ve likidite sağlayıcı olarak katılmalarına olanak sağlıyor. Binance, Flamingo’yu 23 Eylül tarihinde lansman havuzunda listelediğini duyurdu. Her iki firma da DeFi altyapısını daha da geliştirecek değişiklikler yapmak istiyor.

İlgili Haber:  Binance Çok Hızlı Bir Şekilde Uniswap'in Yeni Tokeni UNI'yi Listeledi!

Cointelegraph’ın daha önce yaptığı bir haberde bildirdiği gibi, Çin’in devlet onaylı halka açık blokchain ağı, hali hazırda küresel DeFi uygulamaları ve hükümet düzenlemeleri arasında köprü kurabilecek bir yasal uyum platformu oluşturmaya çalışıyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın