29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Netflix, Wall Street’i Hayal Kırıklığına Uğratırken PayPal Haberleri Sayesinde Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in yıllardır devam eden koşusu, PayPal duyurusu sayesinde hızlanmış görünüyor. Netflix ve Google ise gelen kötü haberlerin ardından kırmızı renge bürünmüş görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in uzun koşusu PayPal haberleri sayesinde hız kazanarak devam ediyor.
  • Kripto da yükselişte görünüyor.
  • Üç aylık düşük kazançların ardından Netflix ve Google hisseleri değer kaybetti, ayrıca arama motoru aleyhine bir anti-tröst davası açıldı.

Bitcoin için gişe rekorları kıran başka bir gün oldu. PayPal’ın, kullanıcıların uygulamasında ve web sitesinde Bitcoin satın almalarına izin vereceği duyurusu ile BTC, bu yıl ilk kez 13.000 doları aştı.

Binance indirim kodu

Genel olarak, Bitcoin Eylül başından bu yana yavaş ama istikrarlı bir yükseliş trendi yaşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Son haberler ise kripto için oldukça önemli bir gelişme. Londra Borsası tarafından desteklenen dünyanın ilk dijital varlık borsası AAX’ten bir sözcü, “PayPal’ın duyurusu ile birlikte 346 milyon kullanıcının ortalama olarak yarısı doğrudan Bitcoin’le yüz yüze gelecek.” diyor.

Mart Ayına Göre %275 Artış Yaşandı

Geçtiğimiz aylara bakıldığında ise Bitcoin, Mart ayındaki çöküşünden bu yana %275 değer kazandı. Ancak yatırımcılar, önceki fiyat artışlarında olduğu kadar yükselişte görünmüyor. Kripto endeksine göre yatırımcıların şu anda “nötr ve hafif yükseliş havasında” olduğu vurgulanıyor.

Londra merkezli yerel kripto ödeme platformu Wirex’in 24 saatten daha kısa bir süre içerisinde pek çok para birimine sahip Mastercard’a 10.000’den fazla kişiyi dahil ettiği haberinin ise yatırımcıları harekete geçirebileceği düşünülüyor.

Mastercard’ın ilk kripto-yerel ortağı olan şirket, kartın EEA kullanıma sunumu için yeni müşteriler kaydetmeye başladı. Şirket, Kasım ayından itibaren Birleşik Krallık’ta çoklu para birimi banka kartının dağıtımına başlayacağını ve kalan Avrupa pazarlarına 2021’in başlarında dahil olacağını açıkladı. Şirket, yeni platforma yönelik talebin beklentilerin üzerinde olduğunu duyurdu.

İlgili Haber:  Hisse Senetleri Düşerken Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor

Teknoloji Devleri Netflix ve Google Kayıp Yaşıyor

Hisse senetleri dünyasında; Nasdaq, S&P 500 ve Dow vadeli işlem piyasalarının tümü, teşvik paketi görüşmelerinin fazla ilerleme olmadan başka bir güne aktarılmasıyla günü kapattı.

Covid-19 sürecinin göz bebeği Netflix ise geçtiğimiz çeyrekte hayal kırıklığı yaratan rakamlar yayınladı. Piyasalar buna acımasızca cevap verdi ve Çarşamba günü fiyatı %7 oranında düştü.

Alphabet’in hisse fiyatı da Adalet Bakanlığı’nın hafta başında Google aleyhine bir antitröst davası açmasının ardından düşüş yaşadı. Davanın ayrıntıları ve kapsamının ise ABD seçimlerinin bitimine kadar net bir şekilde açıklanmayacağı düşünülüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar