29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

New Jersey, BlockFi’nin Kayıt Dışı Menkul Kıymet Satışlarını Düzenlemesi İçin Bir Ay Süre Tanıdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu, BlockFi’nin eyaletteki faiz getiren hesaplar sunmayı bırakması için bir ay daha süre tanıdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BlockFi, son haftalarda, New Jersey, Teksas, Alabama ve Vermont’taki menkul kıymetler düzenleyicilerinin hedefi oldu.
  • Düzenleyiciler, BlockFi’nin kayıt dışı menkul kıymet hizmeti sunduğuna inanıyor.

Kripto borç verme platformu BlockFi, düzenleyiciler ile ilgili birçok sorunla karşı karşıya. Ancak şirket, bazıları ile uğraşmak için biraz daha ek süre kazanmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BlockFi, Bir Ay Zaman Kazandı

BlockFi CEO’su Zac Prince’in açıklamasına göre, New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu, BlockFi’nin eyaletteki Faiz Hesabı (BIA) hizmetini sunmayı bırakması için son tarihi 2 Eylül’e kadar uzattı.

Eyalet başsavcısı, başlangıçta 19 Temmuz’da şirkete karşı bir kapatma başvurusunda bulundu. Yetkililer, kripto parada yıllık %7.5’e varan getiriler vaat eden yeni BIA’ların 22 Temmuz’a kadar sonlandırılmasını talep etti.

Başsavcı Vekili Andrew J Bruck konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kurallarımız basit: New Jersey’de menkul kıymetler satıyorsanız, New Jersey’nin menkul kıymetler yasalarına uymanız gerekir.” dedi.

New Jersey’nin bu uygulamasına daha sonrasında Alabama, Teksas ve Vermont gibi eyaletler de destek verdi.

Kayıtsız Menkul Kıymet Satışı Ne Anlama Geliyor?

Kripto para düzenlemeleri hakkındaki tartışmaların birçoğu, belirli kripto varlıkların kayıtsız menkul kıymetler olup olmadığı noktasına odaklanıyor. BlockFi ile ilgili yasal süreçte de BIA hizmetinin kayıtsız bir menkul kıymet hizmeti veya Menkul Kıymetler tarafından düzenlenmemiş bir yatırım sözleşmesi olduğu iddia ediliyor.

BlockFi Faiz Hesabı hizmeti, Bitcoin, Litecoin ve diğer bazı kripto paraların yanında Tether ve Gemini USD gibi stablecoinleri de kabul ediyor.

Prince bugün yaptığı açıklamada, “Kripto varlıklarınızdan faiz kazanma hakkınız için savaşma sözü veriyorum.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar