9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

New York Belediye Başkanı Okullarda Kripto Para Eğitimi Başlatacak

Önemli Gelişmeler

1 Ocak 2022 itibariyle görevine başlayacak olan New York Belediye Başkanı Eric Adams, okullarda kripto para eğitimini başlatmaya hazırlanıyor.

blank

Haberin Özeti

  • 1 Ocak 2022 itibariyle görevine başlayacak olan New York Belediye Başkanı Eric Adams, okullarda kripto para eğitimini başlatmaya hazırlanıyor.
  • CNN’e konuşan Adams, kripto parayı “dünya genelinde mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yolu” olarak nitelendirdi.
  • Başkan, “Miami Coin”e benzer bir kripto paranın New York özelinde de üretilebileceğini belirtti.

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, okulların müfredatlarına kripto parayı dahil etmesi gerektiğini öne sürerek kripto destekçisi duruşunu yineledi.

blank

“Kripto Para Müfredatlara Girmeli”

7 Kasım’da CNN’e konuşan Adams, kripto parayı “dünya genelinde mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yolu” olarak nitelendirdi. Adams, ayrıca “Okullarda bu teknolojiyi öğretmemiz gerekiyor.” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

61 yaşındaki Demokrat belediye başkanı, gençler arasında kripto para ile ilgili düşük farkındalık olduğunun da altını çizdi ve “Blockchain ve Bitcoin hakkında konuştuğumda sokaktaki gençler durdu ve bana ‘bu nedir?’ diye sordu. Bunun değişmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Eric Adams, New York’daki işletmelerin Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceği konusunda ise “temkinli davranacağını” ve “doğru olanı yapmaya çalışacağını” söyledi. Belediye başkanı, New York’un “yenilik ne olursa olsun, bir yenilik merkezi olarak kalması gerektiğini” sözlerine ekledi.

New York Coin Üretilebilir

Adams’ın yorumları, sosyal medyadaki kripto topluluğundan ise karışık tepkiler aldı.

Bazı kullanıcılar, Adams’ın okul müfredatlarına kriptoyu dahil etme planlarını desteklerken; bazıları ise bu endüstrinin “spekülatif” olduğunu öne sürerek Adams’ın planlarını eleştirdi.

1 Ocak 2022’de göreve başlayacak olan Eric Adams, New York’u Miami’ye benzer bir şekilde kripto şehri yapmak istiyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Bloomberg’e bir röportaj veren başkan, “Miami Coin”e benzer bir kripto paranın New York özelinde de üretilebileceğini belirtti.

İlgili Haber:  Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Kayıplara Karışmasının 10. Yıl Dönümü

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend