1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

New York Belediye Başkanı Okullarda Kripto Para Eğitimi Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

1 Ocak 2022 itibariyle görevine başlayacak olan New York Belediye Başkanı Eric Adams, okullarda kripto para eğitimini başlatmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 1 Ocak 2022 itibariyle görevine başlayacak olan New York Belediye Başkanı Eric Adams, okullarda kripto para eğitimini başlatmaya hazırlanıyor.
  • CNN’e konuşan Adams, kripto parayı “dünya genelinde mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yolu” olarak nitelendirdi.
  • Başkan, “Miami Coin”e benzer bir kripto paranın New York özelinde de üretilebileceğini belirtti.

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, okulların müfredatlarına kripto parayı dahil etmesi gerektiğini öne sürerek kripto destekçisi duruşunu yineledi.

Binance indirim kodu

“Kripto Para Müfredatlara Girmeli”

7 Kasım’da CNN’e konuşan Adams, kripto parayı “dünya genelinde mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yolu” olarak nitelendirdi. Adams, ayrıca “Okullarda bu teknolojiyi öğretmemiz gerekiyor.” diye ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

61 yaşındaki Demokrat belediye başkanı, gençler arasında kripto para ile ilgili düşük farkındalık olduğunun da altını çizdi ve “Blockchain ve Bitcoin hakkında konuştuğumda sokaktaki gençler durdu ve bana ‘bu nedir?’ diye sordu. Bunun değişmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Eric Adams, New York’daki işletmelerin Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceği konusunda ise “temkinli davranacağını” ve “doğru olanı yapmaya çalışacağını” söyledi. Belediye başkanı, New York’un “yenilik ne olursa olsun, bir yenilik merkezi olarak kalması gerektiğini” sözlerine ekledi.

New York Coin Üretilebilir

Adams’ın yorumları, sosyal medyadaki kripto topluluğundan ise karışık tepkiler aldı.

Bazı kullanıcılar, Adams’ın okul müfredatlarına kriptoyu dahil etme planlarını desteklerken; bazıları ise bu endüstrinin “spekülatif” olduğunu öne sürerek Adams’ın planlarını eleştirdi.

1 Ocak 2022’de göreve başlayacak olan Eric Adams, New York’u Miami’ye benzer bir şekilde kripto şehri yapmak istiyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Bloomberg’e bir röportaj veren başkan, “Miami Coin”e benzer bir kripto paranın New York özelinde de üretilebileceğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar