30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

New York Belediye Başkanı İlk Maaşını Bitcoin ve Ethereum ile Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

New York’un yakın zamanda göreve başlayan Demokrat belediye başkanı Eric Adams, ilk maaşını kripto para olarak alacağını doğruladı.

Binance indirim kodu

Duyuruya göre Adams, maaşının bir kısmını Bitcoin, diğer kısmını ise piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum olarak alacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Adams yaptığı açıklamada, “New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz” dedi.

New York Eyalet Senatosu’nun eski üyesi ve Brooklyn Borough başkanı Adams, maaşını kripto olarak alarak New York’un inovasyonda “ön safta” olduğunu ve “dünyanın her yerindeki yetenekli insanlar için bir mıknatıs olmaya devam ettiğini” göstermek için yaptığını söyledi.

ABD Çalışma Bakanlığı yasalarına göre, kamu çalışanlarına doğrudan kripto para ile ödeme yapmak yasak. Ancak maaşları yatırmadan önce herhangi bir borsada kripto paraya çevirmek mümkün.

Bu amaçla Adams, işlemi yapmak için ABD’nin en büyük düzenlenmiş kripto borsası olan Coinbase’i seçti.

NYC Belediye Başkanı ve kripto

Kripto paralar, geçen yıl Adams’ın seçim kampanyasının büyük bir bölümünü oluşturmuştu.

Adams seçimi, “Bilimin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların merkezi, insansız hava araçlarının merkez ve Bitcoin’in merkezi olacağız” sloganlarıyla kazanmıştı.

Adams seçimi kazanması durumunda ilk maaşını Bitcoin ile alacağının sözünü vermişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar