26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

New York Belediye Başkanı, Maaşını Bitcoin ile Aldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

ABD ve kripto paralar son yıllarda hem dost hem de düşman bir şekilde bir ilişki sürdürüyor. Geçtiğimiz senenin sonlarında, Miami belediye başkanı Francis X. Suarez, şehir sakinlerine BTC ile prim vermeyi planladığını açıklamıştı. Suarez, dijital cüzdan oluşturan tüm şehir sakinlerine bir teşvik ödemeyi vaat etmişti. Bununla birlikte Miami belediye başkanı, kripto para piyasasına hiç de yabancı değil. Kasım ayı başlarında Suarez’in maaşını BTC ile alacağına dair haberler ortaya çıkmıştı. Yıllık kazancı 97.000 dolar seviyesinde olan belediye başkanı, Kasım ayında 0.13 BTC’lik bir maaş almış olabilir.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte spor dünyası ve kripto paralar da son yıllarda yakınlaşmaya başladı. Yüksek profilli sporcuların bazıları maaşlarını ya da reklam ödemelerini Bitcoin ile almaya başladılar.

Binance indirim kodu

ABD’de giderek artan enflasyon verilerinin ardından kripto paraların yükselişi de artınca, insanların maaşlarını kripto para olarak almak istemesi artık sürpriz olarak karşılanmıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Seçilmeden Önce Söz Veren Eric Adams, Maaşını Bitcoin Olarak Alacak

Buna ek olarak, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, New York Belediye başkanı Eric Adams, ilk üç aylık maaşını Bitcoin olarak teslim alacağını duyurdu. Ünlü belediye başkanı, seçilmeden önce de kripto para olarak maaş almak hakkındaki planlarını duyurmuştu.

Bu gelişme ile birlikte Eric Adams, daha önce Bitcoin ile maaş alma planlarını açıklayan Miami ve Tampa belediye başkanlarının arasına katılmış oldu. Belediye Başkanı Adams, emekli olmadan önce New York City Transit Polisi ve ardından New York City Politika Departmanında görev yaptı.

Bununla birlikte, ABD’li yetkili kurumlar olan SEC ve Kongre’nin kripto paralar hakkında giderek daha fazla önlemler almaya başlaması ile birlikte birtakım kötü haberler de bulunuyor. 2020 yılının sonlarında SEC, Ripple Labs Inc (XRP) ve iki yöneticisi ile ilgili uzun süreden beri devam eden dava sürecini başlatmışlardı. Davacı taraf, XRP yöneticilerini, kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satışı yapmak suçluyor. Bu da federal ve menkul kıymetler yasalarının kayıt ve hükümlerine aykırı olarak kabul ediliyor. Bu hafta da kripto paralar ile ABD hükümeti arasındaki olaylar manşetleri süslemişti. Çarşamba günü, bir ABD Kongresi alt komitesinin kriptoların ve madenciliğin çevre üzerindeki etkisini değerlendirmek için bir duruşma hazırladığına dair haberler duyulmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend