30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

New York’un Massena Yetkilileri, Bitcoin Madencilik Tesislerini Yasaklamak İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’nin New York eyaletinin kuzeyindeki Massena yetkilileri, dağınık Bitcoin madencilerini yasaklamak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • New York eyaletinin kuzeyindeki bir sınır kasabası olan Massena yetkilileri, kripto madenciliği tesislerine 90 günlük bir moratoryum uygulamayı planlıyor.
  • Bunun nedeni, kasaba yakınlarına yerleşen artan sayıda kripto madencisinin göze batan çirkin yapılaşmalar inşa etmesi olarak belirtiliyor.

WWNY-TV’nin bildirdiğine göre, New York eyaletinin kuzeyindeki bir sınır kasabası olan Massena yetkilileri, kripto madenciliği tesislerine 90 günlük bir moratoryum uygulamayı planlıyor. Yetkililer, ayrıca kripto madencilik tesislerini daha kapsamlı olarak da düzenlemek istiyor.

Binance indirim kodu

Kripto Madenciliği Neden Yasaklanıyor?

Ancak bunun nedeni madencilerin Massena’nın ucuz elektriğini tüketmesi veya çevreyi kirletmesi değil. Kanada sınırına yakın 12.000 kişilik kasabanın sakinleri, kasaba yakınlarına yerleşen artan sayıda kripto madencisinin göze batan çirkin bir yapılaşma olmasından endişe ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kasaba başkanı Steve O’ Shaugnessy, WWNY-TV’ye şunları söyledi: “Massena’nın Bitcoin üreten bu yapılarla dolup taşmasını istemiyoruz. Sadece buraya gelip gelmeyeceklerinden emin olmak ve güzel bir prezentabl bina inşa ettiklerinden emin olmak istiyoruz.”

Kasabanın elektrik şirketi Massena Electric, şimdilerde üç kripto madencilik işletmesi ile pazarlık yapıyor. Şirket, diğer madencilere ise moratoryum uyguladı.

Madencilik operasyonlarından biri olan Petawatt Group, iki yıl önce kasabadan 140 dönüm arazi satın aldı. Kurucu ortak Jason Rappaport, kripto madenciliğinin yanı sıra bu araziyi çeşitli gıda ürünleri üretmek için de kullanmayı planlıyor. Rappaport, bunun daha fazla iş olanağı ve gelir yarayacağını düşünüyor.

Kripto Madenciliği Çin’den ABD’ye Kayıyor

ABD’deki madenciler, Çin’in kripto baskısı ile oluşan boşluğun önemli bir kısmını doldurdu.

Çin’deki son kripto madencilik baskısı temel olarak Mayıs ayında başladı. Buna ek olarak Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nden gelen veriler, Çin’in Bitcoin ağının hash oranındaki payının Eylül 2019’daki %75 seviyesinden, bu yıl Nisan ayında %46’ya kadar düştüğünü gösteriyor.

İlgili Haber:  ABD Senatosundaki Altyapı Yasası ile İlgili Kripto Para Endişeleri Devam Ediyor

Aynı dönemde ABD’deki madenciler ise kripto para madenciliğindeki popülaritesini artırdı. Amerika’nın Bitcoin hash oranındaki payı, Eylül 2019’dan Nisan 2021’e kadar %4.1 oranından %16.8 oranına yükseldi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar