30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Newegg, Dogecoin ile Ödeme Almaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Çevrimiçi elektronik perakendecisi Newegg, ödeme yöntemi olarak kabul ettiği kripto para listesine DOGE’u da eklediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Newegg, ödeme seçeneklerine Dogecoin’i ekledi
  • Dogecoin’in popülaritesi ve değeri son aylarda artmaya devam ediyor.
  • Newegg firması, 2014 yılında Bitcoin ile ödeme seçeneği ekleyerek kripto parayı benimseyen ilk kurumsal şirketler arasında yer almıştı.

Çevrimiçi elektronik perakendecisi Newegg, “20 Nisan Doge Günü”ne yakışır şekilde artık Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Newegg duyuruyu Twitter hesabı üzerinden yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Dogecoin ile Ödeme Yapılabilir

Newegg firması, 2001 yılında Los Angeles’ta Tayvan doğumlu Amerikalı girişimci Fred Chang tarafından kuruldu. Şirket, 2014 gibi erken bir tarihte Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayan ilk kurumsal firmalar arasında yer aldı. Newegg o zamandan beri kabul ettiği kripto para listesini Bitcoin Cash, Ethereum, USD tokenleri yönünde genişletti.

Newegg’in Marka Müdürü Andrew Choi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin alışveriş yapmalarını kolaylaştırmaya kendimizi adadık; bu, onlara en uygun ve tercih ettikleri ödeme yöntemiyle işlemlerini tamamlamalarına izin vermek anlamına geliyor. Bu kapsamda, Dogecoin hayranlarına kolaylık sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Şüphesiz kripto para, çevrimiçi alışveriş yapmanın yeni ve önemli bir yolu.” ifadelerini kullandı.

Dogecoin ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Newegg’den alışveriş yaptıktan sonra ödeme aşamasına gelindiğinde; kullanıcıların, ödeme yöntemi olarak BitPay’i seçmeleri ve ardından da satın alma işlemlerinde kullanmak istedikleri kripto parayı işaretlemeleri gerekiyor. Şimdi bu seçenekler arasına Dogecoin de katılmış oldu.

Son zamanlardaki çılgın Dogecoin yükselişine bakılırsa, bu kripto paraların alışverişte daha yoğun olarak kullanılması bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar