Nexo Genel Müdürü Trenchev: “Bitcoin Bir Sene İçinde 100.000 Dolar Olabilir”

Önemli Gelişmeler

Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 3 hafta önce

Nexo şirketi kurucusu ve genel müdürü Antoni Trenchev, katıldığı bir söyleşide Bitcoin’in önümüzdeki 12-18 ay içinde 100.000 doları bulabileceğini belirtti.

Söyleşide kendisine yöneltilen, Bitcoin ile ilgili gelecekteki fiyat tahmini sorularına Trenchev şöyle yanıt verdi: “Artık 60.000 dolar barajını geçtiğimize göre benim görüşüme göre ilk olarak 75.000 dolar için önümüzde hiçbir engel kalmadı. Öngörülerime göre de önümüzdeki 12-18 ay içinde 100.000 dolar seviyelerini göreceğiz. Ancak bu geçtiğimiz yıl içinde yaşanan yükselişler gibi hızlı gerçekleşmeyecek çünkü artık kripto para alanında çok sayıda yeni alım satımcı türedi. Bu yüzden eskisi gibi sorunsuz bir ralli yaşanmayacak fakat 60.000 dolar barajını geçtiğimize göre Bitcoin’in önü açık görünüyor.”

Nexo da Coinbase Gibi Bir Fiyatlama Almayı Umut Ediyor

Trenchev’in şirketi kripto para alanında daha önce birçok inovasyon gerçekleştirmişti. Trenchev, Coinbase’in yaklaşık 100 milyar dolarlık fiyatlamasından sonra, kendi işine daha fazla yatırım yapıp yapmayacağı sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Şirketimizin gelişimiyle ABD’den gelen haberler tesadüfen eş zamanlı bir şekilde gerçekleşti. Sunduğumuz hizmetler sayesinde biz de ileriki bir zamanda benzer bir şekilde halka açılışımızda yüksek rakamlar elde etmeyi umuyoruz.

“Kripto Devriminin İlk Günlerini Yaşıyoruz”

Trenchev, Joe Biden’ın ABD seçilmesinin, kripto para dünyasında nasıl bir etkisi olabileceğine dair soruyu ise şöyle yanıtladı: “Daha uzun bir zaman diliminde gerçekleşen olaylara odaklanmayı tercih ediyorum ve ABD Hazine Bakanlığı’nın geçtiğimiz sene ABD bankalarının ellerinde Bitcoin bulundurabileceğine dair olan kararı memnuniyetle karşıladım. En son olarak da PayPal’ın kripto para sahnesine dahil olacağı haberini aldık. Diğer büyük şirketlerin de kripto para alanında yaptığı yatırımları düşündüğümüzde bu şirketlerin kripto paralara karşı olmadıklarını görüyoruz. Biden’ın seçilmesiyle beraber de kripto paraların uzun bir süre boyunca bizimle olacağı kesinleşti gibi görünüyor. Ancak tabii ki bu sektörde de bankacılıktakine benzer bir, kara para aklama önleme sisteminin gelmesini bekliyoruz. Ayrıca enerji kullanımı meselesine de değinmek gerekiyor. Ancak bu mesele enerji gereksinimi duyan tüm sektörlerde bir sorun olarak tanımlanıyor. Bu konular Bitcoin’in önündeki halledilmesi gereken meseleler, ancak bunlar çok küçük sorunlar ve uzun vadede kripto paralar bizimle kalacaklar, şu anda kripto devriminin halen ilk günlerini yaşıyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend