1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

NFT, 2021’de Yılın Kelimesi Seçildi: İşte NFT Piyasasının Bir Yılı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Collins Sözlüğü, 2021’de “Yılın Kelimesi” olarak kripto para endüstrisinin parlayan yıldızı “NFT”yi seçtiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT, Collins Sözlüğü tarafından “2021 Yılının Kelimesi” seçildi.
  • NFT piyasası, gerçekten de, 2021 yılının başından bu yana adeta kripto para endüstrisinin yıldızı haline geldi.

Collins Sözlüğü, 2021’de “Yılın Kelimesi” olarak kripto para endüstrisinin parlayan yıldızı “NFT”yi seçtiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Collins, NFT’yi, “bir sanat eseri veya koleksiyon gibi bir varlığın sahipliğini kaydetmek için kullanılan bir blok zincirinde kayıtlı ve benzersiz bir dijital sertifika” olarak tanımlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT Piyasasının Bir Yılı

NFT piyasası, 2021 yılının başından bu yana adeta kripto para endüstrisinin yıldızı haline geldi. Mart ayında dijital sanatçı Beeple, bir NFT sanat eserini tam olarak 69 milyon Dolara satmaya başardı. Bu satış NFT tarihinin en pahalı satışı olarak kaydedilirken; piyasanın canlanması için de bir itici güç ve popülerlik yarattı.

Öte yandan saygın müzayede evleri Christie’s ve Sotheby’s başta olmak üzere geleneksel sanat dünyasının önde gelen pek çok aktörü NFT açık artırmaları düzenlemeye başladı. Bu durum, dijital ve kriptografik olarak üretilen bir sanatın, yaşamın kendisiyle tamamen entegre olmasına katkı sağladı.

Ünlü İsimler de Piyasaya Dahil Oldu

Yıl boyunca CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi koleksiyonlar, milyonlarca Dolarlık NFT satışları yaparken; bu tip satışlar Twitter’ın da etkisiyle popülerleşti ve küresel ölçekte ünlü isimlerin de piyasaya dahil olmasını sağladı.

Bu süreçte ünlü yönetmen Quentin Tarantino’dan Martha Stewart’a kadar pek çok popüler isim, büyük markaların ayak izlerini takip ederek kendi NFT satışlarını başlattıklarını duyurdu. Hatta küresel ödeme devi Visa, “tarihi ticaret eserleri” koleksiyonuna eklemek için bir CryptoPunks NFT bile satın aldı.

İlgili Haber:  Müzisyen M.I.A. NFT Piyasasına Dahil Oluyor

Bu anlamda 2021 yılı NFT piyasası için şimdiden unutulmaz bir yıl olarak tarihteki yerini aldı. “NFT” kelimesinin, “Yılın Kelimesi” seçilmesi de bu başarıyı tüm dünyaya kanıtladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar