NFT Çılgınlığı Devam Ediyor: Bir CryptoPunks NFT’si 3.9 Milyon Dolara Satıldı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

CryptoPunks’ın işlem hacmi düşse de; bazı NFT’ler hâlâ yüksek fiyatlar ile satılıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bu haftanın başlarında CryptoPunks işlem hacmi düşmeye başladı.
  • Ancak bugün, tek bir CryptoPunks NFT’si, satışa sunulduktan sadece 8 saat sonra NFT koleksiyoncusu Pranksy’ye 3.9 milyon Dolara satıldı.

Bu haftanın başlarında CryptoPunks işlem hacmi düşmeye başladı; hatta NFT patlamasının sona erdiği yorumları manşetlere çıktı. Ancak bu kadar hızlı değil…

blank

3.9 Milyon Dolarlık CryptoPunks NFT Satışı

Bugün, tek bir CryptoPunks NFT’si, satışa sunulduktan sadece 8 saat sonra NFT koleksiyoncusu Pranksy’ye 3.9 milyon Dolara satıldı.

Bu, bir CryptoPunk için tarihte yapılan sekizinci en yüksek satış olarak kaydedildi. Larva Labs tarafından gerçekleştirilen en yüksek fiyatlı CryptoPunks satışı, o zamanlar 7.58 milyon Dolar değerindeki 4.200 ETH karşılığında 11 Mart’ta yapıldı. Larva Labs ekosistemi dışındaki en pahalı satış ise 11.8 milyon Dolar karşılığında yapıldı.

Bugün satılan CryptoPunks “Zombisi”, projenin 10.000 avatarı arasındaki 88 Zombie Punk’tan biridir. Bu NFT o kadar nadir ki; zombi, şimdiden 1.600 ETH’lik (6.27 milyon Dolar) bir teklif aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CryptoPunks İşlem Hacmi Düşüyor

Öte yandan CryptoPunks satış hacimleri bir süredir düşüyor.

CryptoPunks satışları, 22 Ağustos’taki 14 milyon Dolar değerinden 23 Ağustos’ta 134 milyon Dolara kadar yükseldi; ardından ise 25 Ağustos’ta 47 milyon Dolara geriledi düştü. İkinci bir zirve ise 28 Ağustos’ta işlem hacminin 195 milyon Dolara yükselmesi ile kaydedildi. Bu, aynı zamanda, CryptoPunks için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti. Ancak söz konusu rekordan bu yana CryptoPunks işlem hacimleri 22 milyon Dolara kadar geriledi.

NFT kullanıcıları, farklı NFT projelerine de büyük ilgi gösteriyor. Geçen hafta, The Bored Ape Yacht Club’ın bir projesi olan Mutant Ape Yacht Club, 220 milyon Dolarlık satış hacmi bildirdi. Rastgele oluşturulmuş bir dizi metin resminde oluşan Loot koleksiyonu da 173 milyon Dolara varan işlem hacimleri kaydetti.

Bir zamanlar ağdaki en popüler proje olan CryptoPunks, CryptoSlam’in haftalık satış tablosunda beşinci sıraya kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend