8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

NFT Çılgınlığı Devam Ediyor: Bir CryptoPunks NFT’si 3.9 Milyon Dolara Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CryptoPunks’ın işlem hacmi düşse de; bazı NFT’ler hâlâ yüksek fiyatlar ile satılıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bu haftanın başlarında CryptoPunks işlem hacmi düşmeye başladı.
  • Ancak bugün, tek bir CryptoPunks NFT’si, satışa sunulduktan sadece 8 saat sonra NFT koleksiyoncusu Pranksy’ye 3.9 milyon Dolara satıldı.

Bu haftanın başlarında CryptoPunks işlem hacmi düşmeye başladı; hatta NFT patlamasının sona erdiği yorumları manşetlere çıktı. Ancak bu kadar hızlı değil…

Binance indirim kodu

3.9 Milyon Dolarlık CryptoPunks NFT Satışı

Bugün, tek bir CryptoPunks NFT’si, satışa sunulduktan sadece 8 saat sonra NFT koleksiyoncusu Pranksy’ye 3.9 milyon Dolara satıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, bir CryptoPunk için tarihte yapılan sekizinci en yüksek satış olarak kaydedildi. Larva Labs tarafından gerçekleştirilen en yüksek fiyatlı CryptoPunks satışı, o zamanlar 7.58 milyon Dolar değerindeki 4.200 ETH karşılığında 11 Mart’ta yapıldı. Larva Labs ekosistemi dışındaki en pahalı satış ise 11.8 milyon Dolar karşılığında yapıldı.

Bugün satılan CryptoPunks “Zombisi”, projenin 10.000 avatarı arasındaki 88 Zombie Punk’tan biridir. Bu NFT o kadar nadir ki; zombi, şimdiden 1.600 ETH’lik (6.27 milyon Dolar) bir teklif aldı.

CryptoPunks İşlem Hacmi Düşüyor

Öte yandan CryptoPunks satış hacimleri bir süredir düşüyor.

CryptoPunks satışları, 22 Ağustos’taki 14 milyon Dolar değerinden 23 Ağustos’ta 134 milyon Dolara kadar yükseldi; ardından ise 25 Ağustos’ta 47 milyon Dolara geriledi düştü. İkinci bir zirve ise 28 Ağustos’ta işlem hacminin 195 milyon Dolara yükselmesi ile kaydedildi. Bu, aynı zamanda, CryptoPunks için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti. Ancak söz konusu rekordan bu yana CryptoPunks işlem hacimleri 22 milyon Dolara kadar geriledi.

NFT kullanıcıları, farklı NFT projelerine de büyük ilgi gösteriyor. Geçen hafta, The Bored Ape Yacht Club’ın bir projesi olan Mutant Ape Yacht Club, 220 milyon Dolarlık satış hacmi bildirdi. Rastgele oluşturulmuş bir dizi metin resminde oluşan Loot koleksiyonu da 173 milyon Dolara varan işlem hacimleri kaydetti.

İlgili Haber:  Vodafone, NFT Piyasasına Dahil Oluyor: Tarihteki İlk SMS, NFT Olarak Satılacak

Bir zamanlar ağdaki en popüler proje olan CryptoPunks, CryptoSlam’in haftalık satış tablosunda beşinci sıraya kadar geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar