30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

NFT Genius, Mark Cuban ve Ashton Kutcher’in de Destek Verdiği Finansman Turunda 4 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NFT Genius projesi, Mark Cuban ve Ashton Kutcher gibi ünlü isimlerin de destek verdiği finansman turunda 4 milyon Dolar gelir elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT Genius, popüler bir proje olan Bitcoin Origins’den doğan, oyun ve hikaye ağırlıklı dijital koleksiyonlar yaratan bir prodüksiyon şirketidir.
  • Firma, NFT boğası Mark Cuban, aktör Ashton Kutcher ve sanatçı menajeri Guy Oseary gibi ünlü isimlerin de destek verdiği bir finansman turu düzenledi.
  • NFT Genius, finansman turunda 4 milyon Dolarlık gelir elde etti.

Dijital prodüksiyon şirketi NFT Genius, ünlülerin ve sanatçıların dijital koleksiyon ürünlerini oyunlaştırması için hizmet sağlayan bir şirkettir. Firma, finansman turunda 4 milyon Dolarlık gelir elde ettiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

NFT Genius Nedir?

Ekim 2020’de lansmanı yapılan şirket, 2020 yazındaki Bitcoin Origins adlı bir NFT projesinden doğdu. Söz konusu proje, 4.2 milyon Dolarlık satış hacmi ile NFT pazarındaki en büyük 20. proje olarak biliniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şimdilerde ise NFT Genius kurucuları Jeremy Born, Kurt Braget ve Karl Meier, projedeki bu başarıyı tam ölçekli bir işletmeye dönüştürmek istiyor.

Dallas Mavericks sahibi ve NFT yatırımcısı Mark Cuban, NFT Genius finansman turuna 2.5 milyon Dolarlık katkı sağladı. Hollywood yıldızı Ashton Kutcher de 400.000 Dolarlık finansman desteği ile dikkat çekti.

NFT Genius finansman turuna katkı sağlayan bir diğer ünlü isim ise Bitcoin endüstrisinin yakından tanıdığı Anthony Pompliano idi. Pompliano, şirkete 250.000 Dolarlık yatırım yaptı. Dapper Labs’ın CEO’su Roham Gharegozlou de NFT Genius’a yatırım yapan bir diğer isimdi; ancak Gharegozlou’nun yatırım miktarı açıklanmadı.

NFT Piyasasında Profesyonelleşme

NFT Genius’un CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Born konu ile ilgili, “NFT Genius’un amacı, sınırsız fırsatların var olduğuna inandığımız NFT alanına profesyonellik getirmektir.” dedi. Born, gelecekteki muhtemel projeler ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

İlgili Haber:  Binance, Dogecoin'in Rakibi SHIB'i Listeledi; Ancak “Çok Riskli” Olduğu Yönünde Kullanıcıları Uyardı

Ancak şirketin ortaya çıkmasına vesile olan Bitcoin Origins projesi, Bitcoin tarihindeki önemli dönüm noktalarını dijital kartlar olarak sunan ve bunu online hazine avı eğlencesine dönüştüren bir NFT projesi idi.

Bitcoin Origins, koleksiyon ticareti için tasarlanmış bir blockchain olan Worldwide Asset eXchange (WAX) üzerine inşa edildi. Born, işlem ücreti olmadığı ve kolayca ölçeklenebilir bir yapıya sahip olduğu için WAX’ı tercih ettiklerini söyledi.

Öte yandan, NFT Genius’un esas olarak müzik endüstrisini hedeflediği belirtiliyor. Şirketin en büyük yatırımcılarından Oseary’nin, Madonna ve U2 gibi yıldızların menajeri olması da bu ihtimali güçlendiriyor. Ancak şirketin spor, oyun ve komedi alanlarına dair de genişleme planları bulunuyor.

Henüz geleceği netleşmemiş olsa da NFT Genius, şimdiden birçok büyük NFT yatırımcısını cezbetmeyi başarmış gibi görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar