5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

NFT İşlem Hacmi, Yılın 3. Çeyreğinde %700 Oranında Artarak 10.67 Milyar Dolara Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiz platformu Dappradar, NFT işlem hacminde geçtiğimiz yıla göre %38.000’in üzerinde bir artış olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Analiz platformu Dappradar’ın verilerine göre, NFT işlem hacmi, yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %700 oranında artarak 10.67 milyar Dolara ulaştı.
  • NFT piyasası, büyük oranda Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi NFT koleksiyonları tarafından zirveye taşındı.

Analiz platformu Dappradar’ın verilerine göre, NFT işlem hacmi, yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %700 oranında artarak 10.67 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Lider NFT Projesi: Axie Infinity

Dappradar’ın “3. Çeyrek 2021 Dapp Endüstri Raporu” adlı paylaşımında, rekor artışın %77.73’ünün Ethereum tabanlı NFT’lerde olduğu kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Öte yandan NFT oyunu Axie Infinity, 3. Çeyrek içinde tüm zamanların en yüksek işlem hacmi olan 2 milyar Doları aşarak bu anlamda lider NFT koleksiyonu olmaya hak kazandı.

NFT İşlem Hacmi Açısından “Süper” Bir Yıl

Dappradar, NFT ticaret hacminde geçtiğimiz yıla göre ise %38.000’in üzerinde bir artış yaşandığını ortaya koydu.

Yılın ilk yarısında genellikle milyonlarca Dolarlık sanat eseri satışları NFT piyasasını taşırken; 3. çeyrekte ise Kings of Leon ve Soulja boy gibi ünlülerin ilgisini çeken Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi NFT koleksiyonları piyasayı zirveye taşıdı.

Dappradar, ayrıca, NFT ve oyun dapp lansmanlarının Haziran ayından bu yana artmasıyla birlikte oyun dapp’lerine duyulan genel ilginin arttığını ve aynı dönemde merkezi olmayan finans (DeFi) dapp lansmanlarının azaldığını belirledi.

Bununla birlikte, dapp kullanıcı sayılarında küçük bir düşüş de yaşandı. NFT dapp’leri 3. Çeyrek boyunca ortalama 102.000 benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydetti; bu da yılın 2. çeyreğine göre %2’lik bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar