29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Analiz: NFT Müzik Platformları, 2022’de Spotify’ın Tahtını Sarsacak!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Spotify ve Apple Music’in, plak şirketlerine ödenen kesinti ile birlikte müzisyenlerin gelirlerinden toplam %75’e varan kesintiler yaptığı bildiriliyor. Bu ne kadar adil?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Saxo Bank son olarak yayınladığı bir analizde, NFT müzik platformlarının gelecekte daha da popüler olacağını öngördü.
  • Analize göre 2022 yılından itibaren Audius gibi NFT müzik platformları, Spotify ve Apple Music gibi geleneksel streaming platformlarının tahtını sarsacak.

Saxo Bank, Spotify gibi popüler streaming platformları müzisyen gelirlerinin çoğunu keserken, NFT tabanlı müzik platformlarının sanatçıların “adil” paylarını almalarına yardımcı olacağını düşünüyor.

Binance indirim kodu

“NFT Müzik Platformları, Sanatçıların Bir Sonraki Durağı Olacak”

Saxo Bank’ın kripto para analisti Mads Eberhardt, Spotify ve Apple Music gibi ana akım streaming platformlarının müzisyen gelirlerinden önemli bir kesinti yaptığını; hatta bunun bazı örneklerde %75’e kadar çıkabildiğini dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Eberhardt konu ile ilgili, “Müzisyenler, Spotify ve Apple Music gibi mevcut streaming platformlarının gelir paylaşımı modelleri tarafından haksız muamele gördüklerinden, NFT müzik platformları, sanatçılar için bir sonraki ana durak olabilir.” ifadelerini kullandı.

Audius Örneği

Analist, Katy Perry, The Chainsmokers ve Jason Derulo gibi ünlü sanatçılar tarafından da desteklenen blockchain müzik platformu Audius gibi girişimler de dahil olmak üzere NFT tabanlı müzik yayın projelerinin 2022’de Spotify’ın tahtını sarsabileceğini belirtti. Blok zincirine dayanan Audius platformu, “aracıları” müzik endüstrisinden çıkarmak ve “hayranlar” ile “sanatçıların” birbirleriyle doğrudan etkileşime girmesine olanak sağlamak için tasarlanmış merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve streaming protokolüdür.

Buna karşılık, Saxo Bank’a göre Spotify gibi geleneksel streaming platformlarının geleceği ise son derece “kasvetli”. Şirket, Spotify hisselerinin 2022’de %33 düşeceğini tahmin ediyor; ki SPOT fiyatı, 2021 yılına 300 Dolar fiyatından başlamasına rağmen bugün 229 Dolara kadar gerilemiş görünüyor. Hatta Spotify hisseleri Ağustos ayında 204 Dolara kadar geriledi.

İlgili Haber:  eBay, Kripto Paralarla İlgili Seçenekleri Değerlendirdiğini Açıkladı

Kripto para ve blockchain endüstrisi, müzik dünyasını da değiştirecek mi?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend