26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Polygon Tabanlı NFT Oyun Platformu, 140 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısının Hedefi Oldu!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Polygon tabanlı NFT oyun platformu Vulcan Forged, 140 milyon Dolarlık bir hacker saldırısının kurbanı oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Polygon tabanlı NFT oyun platformu Vulcan Forged, 140 milyon Dolarlık bir hacker saldırısının kurbanı oldu.
  • Hacker saldırısının ardından oyun platformunun yerel tokeni PYR son 24 saatte %30’un üzerinde değer kaybı yaşadı.

Bir bilgisayar korsanı, 96 kripto cüzdanının özel anahtarlarını ele geçirmek ve bu süreçte yaklaşık 4.5 milyon Vulcan Forged yerel PYR tokenini (50 milyonluk arzın %9’u) ele geçirmek için Polygon tabanlı NFT oyun platformu Vulcan Forged’e saldırdı. Platformda toplam 140 milyon Dolarlık bir fon kaybı meydana geldi.

Binance indirim kodu

Polygon Tabanlı NFT Oyun Platformuna 140 Milyon Dolarlık Saldırı

Oyun şirketi, saldırıdan etkilenen kullanıcı fonlarının yarısının bu sabah itibariyle geri ödendiğini ve kalan kısmın da ilerleyen süreçte iade edileceğini belirtti. Yine de bu yatırımcılar için bir teselli olarak yeterli olmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Öte yandan hacker saldırısının ardından oyun platformunun yerel tokeni PYR son 24 saatte %30’un üzerinde değer kaybı yaşadı. Pazar günü 32 Dolar fiyatından işlem gören PYR, bugün itibariyle 20 Dolar seviyesine geriledi.

Şirket CEO’su Jamie Thomson’a göre bilgisayar korsanı, Vulcan Forged’ın müşterileri için yönetmesine yardımcı olduğu “yarı saklama cüzdanlarına” saldırarak bu fonları çalmayı başardı. Sorun, cüzdan çözüm sağlayıcısı Venly’de değil; Vulcan Forged’daki bir güvenlik açığında idi.

Vulcan Forged’in Piyasa Değerinde Ciddi Düşüş

Kaybedilen 140 milyon Dolar, küçük çekişli bir oyun sistemi için oldukça büyük bir meblağ. Etherscan’a göre çeşitli borsadakiler de dahil olmak üzere PYR sahibi olan 6.501 adet kripto cüzdanı bulunuyor. Karşılaştırıldığında; önde gelen NFT oyunu Axie Infinity’nin yerel tokenleri 45.073 farklı cüzdan tarafından tutuluyor.

İlgili Haber:  SafeDollar Stablecoin’in Fiyatı 0 Dolara Düştü: İşte Nedeni

Bu anlamda Polygon tabanlı oyunun henüz yükselme sürecinde bir proje olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son olarak Vulcan Forged’in Pazar günü 612 milyon Dolar olan piyasa değeri, hacker saldırısının ardından bugün 397 milyon Dolara kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend