30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Polygon Tabanlı NFT Oyun Platformu, 140 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısının Hedefi Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polygon tabanlı NFT oyun platformu Vulcan Forged, 140 milyon Dolarlık bir hacker saldırısının kurbanı oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Polygon tabanlı NFT oyun platformu Vulcan Forged, 140 milyon Dolarlık bir hacker saldırısının kurbanı oldu.
  • Hacker saldırısının ardından oyun platformunun yerel tokeni PYR son 24 saatte %30’un üzerinde değer kaybı yaşadı.

Bir bilgisayar korsanı, 96 kripto cüzdanının özel anahtarlarını ele geçirmek ve bu süreçte yaklaşık 4.5 milyon Vulcan Forged yerel PYR tokenini (50 milyonluk arzın %9’u) ele geçirmek için Polygon tabanlı NFT oyun platformu Vulcan Forged’e saldırdı. Platformda toplam 140 milyon Dolarlık bir fon kaybı meydana geldi.

Binance indirim kodu

Polygon Tabanlı NFT Oyun Platformuna 140 Milyon Dolarlık Saldırı

Oyun şirketi, saldırıdan etkilenen kullanıcı fonlarının yarısının bu sabah itibariyle geri ödendiğini ve kalan kısmın da ilerleyen süreçte iade edileceğini belirtti. Yine de bu yatırımcılar için bir teselli olarak yeterli olmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan hacker saldırısının ardından oyun platformunun yerel tokeni PYR son 24 saatte %30’un üzerinde değer kaybı yaşadı. Pazar günü 32 Dolar fiyatından işlem gören PYR, bugün itibariyle 20 Dolar seviyesine geriledi.

Şirket CEO’su Jamie Thomson’a göre bilgisayar korsanı, Vulcan Forged’ın müşterileri için yönetmesine yardımcı olduğu “yarı saklama cüzdanlarına” saldırarak bu fonları çalmayı başardı. Sorun, cüzdan çözüm sağlayıcısı Venly’de değil; Vulcan Forged’daki bir güvenlik açığında idi.

Vulcan Forged’in Piyasa Değerinde Ciddi Düşüş

Kaybedilen 140 milyon Dolar, küçük çekişli bir oyun sistemi için oldukça büyük bir meblağ. Etherscan’a göre çeşitli borsadakiler de dahil olmak üzere PYR sahibi olan 6.501 adet kripto cüzdanı bulunuyor. Karşılaştırıldığında; önde gelen NFT oyunu Axie Infinity’nin yerel tokenleri 45.073 farklı cüzdan tarafından tutuluyor.

İlgili Haber:  ABD Adalet Bakanlığı Milyonlarca Dolar Kripto Parayı Elinden Kaçırdı

Bu anlamda Polygon tabanlı oyunun henüz yükselme sürecinde bir proje olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son olarak Vulcan Forged’in Pazar günü 612 milyon Dolar olan piyasa değeri, hacker saldırısının ardından bugün 397 milyon Dolara kadar geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar