27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

NFT Oyunu Axie Infinity, Kullanıcılarına 60 Milyon Dolarlık AXS Tokeni Dağıtıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, erken dönem kullanıcılarına 60 milyon Dolar değerinde AXS tokeni dağıttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Axie Infinity, erken dönem oyuncularına 60 milyon Dolar değerinde AXS yönetim tokeni dağıttı.
  • AXS sahipleri, ayrıca, önümüzdeki ay içinde dağıtılması planlanan 150 milyon Dolar değerindeki ödülle tokenlerini ağda stake edebilirler.

NFT oyunu Axie Infinity, hızla gelişerek kripto oyun alanındaki en büyük aktör haline geldi. Ethereum tabanlı “canavar oyunu” bu yaz popülaritesini son derece artırdı. Proje, son olarak, erken dönem kullanıcılarını 60 milyon Dolar değerinde AXS tokeni dağıtarak ödüllendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity’deki Yenilikler

Ayrıca, oyunun geliştiricisi Sky Mavis, AXS sahiplerinin kademeli ödüller karşılığında ağ içindeki yönetim tokenlerini ağa kilitlemesine olanak tanıyan ve kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen “staking” özelliğini başlattığını duyurdu. Önümüzdeki ay boyunca Axie, 2 milyon AXS değerinde (tokenin mevcut değerinde yaklaşık 150 milyon Dolar) stake ödülü vermeyi planlıyor.

Bu yeni stake etme girişiminin bir parçası olarak Axie Infinity, 26 Eküm 2020’den önce oyunu oynayan kullanıcılarına toplam 800.000 AXS tokenini ücretsiz olarak dağıtacak. Her kullanıcının alacağı token miktarı, sahip olunan canavar ve arazi NFT’lerinin sayısı, kazanılan savaşlar ve pazar etkinliği gibi faktörlere bağlı olarak değişecek.

Söz konusu ödüller, bugün, işlem ücretlerini ve ağ tıkanıklığını en aza indirmek için bu yılın başlarında geliştirilen Ethereum yan zinciri Ronin’deki cüzdanları aracılığıyla uygun Axie kullanıcılarına (toplamda yaklaşık 10.000) yatırılacak.

Tüm Zamanların En Büyük NFT Projesi

AXS tokeni, Axie Infinity için aşamalı bir “ademi merkeziyetçilik” girişiminin parçası olarak Kasım 2020’de piyasaya sürüldü. AXS sahiplerinin, oyunun geleceği ile ilgili oy kullanma hakkı bulunuyor.

İlgili Haber:  Sosyal Medya Uygulaması Vine'ın Kurucu Ortağı, Ethereum Tabanlı Bir NFT Oyununu Piyasaya Sürüyor

Axie Infinity, CryptoSlam’den gelen verilere göre, bugüne kadar yaklaşık 2.2 milyar Dolarlık NFT satışı yaptı; ve bu anlamda tüm zamanların en büyük NFT projesi olarak tarihe geçti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar