26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

NFT Oyunu Kurucusu, 16 Adet CryptoPunks’ı Dolandırıcılara Kaybetti: Toplam Değeri En Az 1 Milyon Dolar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NFT oyunu Hedgie’nin kurucusu Stazie, 16 adet CryptoPunks’ı dolandırıcılara kaybetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir NFT projesinin kurucusu, dün gece gerçekleşen bir kimlik avı saldırısında 16 adet CryptoPunks kaybetti.
  • Dolandırıcı, bu CryptoPunks’lardan 5 tanesini hemen sattı.
  • Satılan CryptoPunks’ların toplam değeri 385.000 Dolar olarak belirlendi.

Bir NFT video oyununun kurucusu, 16 adet CryptoPunks’ı bir dolandırıcıya kaybetti.

Binance indirim kodu

Kaybedilen CryptoPunks’ın Toplam Değeri En Az 1 Milyon Dolar

Stazie takma adını kullanan NFT oyunu Hedgie’nin geliştiricisi, bugün Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Dün akşam yatakta yatıyordum, zihnim çok sisliydi, rastgele geziniyordum. Her şey kötü bir rüya gibi gerçekleşti, neredeyse hipnotize edilmiş gibi hissettim.” diye yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CryptoPunk’ın Discord sunucusunda yayınlanan ve “cryptopunksbot” takma adını kullanan bir dolandırıcı, NFT yatırımcılarına projenin dördüncü yıldönümünü kutlamak için bulunması zor NFT avatarlarından 10 tanesini kazanma vaadinde bulundu.

Stazie de bu sahte teklifle ilgili linki tıkladı; ancak bu hareket ona en az 1 milyon Dolar değerinde 16 adet CryptoPunks kaybettirdi.

Link, Stazie’yi CryptoPunks’ın arkasındaki proje olan LarvaLabs.com’un oldukça ikna edici bir kopyası olan LarvaLabs.io’ya yönlendirdi. Stazie, yaygın olarak kullanılan tarayıcı içi cüzdana atıfta bulunarak, dolandırıcı sitenin Metamask’a benzeyen bir açılır pencereye sahip olduğunu belirtti.

Stazie, Güvenlik Cümlesini Dolandırıcıya Gönderdi

Açılır pencerede, Metamask’ın güvenliğinin tehlikeye atıldığı ve erişimi geri yüklemek için Stazie’nin “güvenlik cümlesinin” gerekli olduğu yazıyordu. Bu güvenlik cümlesindeki 12 kelimelik ifadeye erişimi olan herkes MetaMask cüzdanındaki fonları boşaltabilir.

Stazie farkında olmadan cüzdanının güvenlik cümlesini dolandırıcıya gönderdi.

Dolandırıcının ele geçirdiği 10 CryptoPunks içeren cüzdan, şu anda Larva Labs’ta görülüyor. Öte yandan dolandırıcı, 149 ETH (385.000 Dolar) değerindeki 5 CryptoPunks’ı da hemen sattı.

İlgili Haber:  2015 Yılında Üretilen NFT Projesi Etherea, Bugün Rekor Teklifler Alıyor

Stazie, 2017’den beri kripto para alanında ve düne kadar yatırımcıların kripto paraları nedeniyle dolandırılma yöntemlerine aşina olduğunu düşünüyordu. Ancak dün itibariyle o da bu kitle arasına katıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar