26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

OpenSea Hackerlar Tarafından Çalınan 1.9 Milyon Dolarlık Bored Ape NFT’lerini Dondurdu!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bir koleksiyoncu, NFT’lerini bir “kimlik avı saldırısında” kaybettiğini söyledikten sonra NFT pazarı OpenSea dakikalar içinde devreye girdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • New York’taki Ross+Kramer sanat galerisini yöneten Todd Kramer, NFT koleksiyonlarına yönelik bir hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Kramer’e ait 1.9 milyon Dolarlık NFT başta hackerlar tarafından ele geçirildi.
  • Ancak NFT pazarı OpenSea söz konusu NFT’leri dondurarak Kramer’in kayıplarını engelledi.

Bugün bir NFT koleksiyoneri 1.9 milyon Dolar değerindeki Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin “hacklendiğini” açıkladı. NFT pazar yeri OpenSea ise hacker saldırısını engellemek için NFT’leri “dondurdu”.

Binance indirim kodu

1.9 Milyon Dolarlık NFT Hacker Saldırısı

New York’taki Ross+Kramer sanat galerisini yöneten Todd Kramer, gerçek bir NFT dapp (merkezi olmayan uygulama) reklamı gibi görünen bir bağlantıya tıkladığını; ancak bunun nihayetinden bir “kimlik avı saldırısı” olduğunun ortaya çıktığını tweetledi. Saldırı sonucunda Kramer’in NFT’lerinden 16 tanesi çalındı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kramer’in koleksiyonundan çalınan NFT’lerin sekizi Bored Ape, yedisi Mutant Ape ve biri de Clonex NFT’si idi. Dappradar söz konusu NFT’lerin toplam değerinin 1.9 milyon Dolar civarında olduğunu açıkladı.

OpenSea NFT’leri Dondurdu

Kramer’in sosyal medyadaki yakarışının ardından dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea konuya müdahale etmekte hızlı davrandı. Önde gelen NFT pazarı, Kramer’in tüm NFT’lerini dondurdu ve çalınan varlıkları geri almasına yardımcı oldu.

Kramer sonrasında konu ile ilgili attığı tweette, “Bütün Maymunlarım donduruldu.” diye yazdı ve OpenSea’nin çalınan varlıklarını geri almasına yardım ettiğini söyledi.

Blockchain’in felsefesine tamamen aykırı bir şekilde OpenSea gibi üçüncü bir tarafın merkezi bir şekilde NFT dondurması ise akıllara “hani merkezi otoriteden kurtuluyorduk?” sorularını getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend