30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

OpenSea Hackerlar Tarafından Çalınan 1.9 Milyon Dolarlık Bored Ape NFT’lerini Dondurdu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir koleksiyoncu, NFT’lerini bir “kimlik avı saldırısında” kaybettiğini söyledikten sonra NFT pazarı OpenSea dakikalar içinde devreye girdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • New York’taki Ross+Kramer sanat galerisini yöneten Todd Kramer, NFT koleksiyonlarına yönelik bir hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Kramer’e ait 1.9 milyon Dolarlık NFT başta hackerlar tarafından ele geçirildi.
  • Ancak NFT pazarı OpenSea söz konusu NFT’leri dondurarak Kramer’in kayıplarını engelledi.

Bugün bir NFT koleksiyoneri 1.9 milyon Dolar değerindeki Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin “hacklendiğini” açıkladı. NFT pazar yeri OpenSea ise hacker saldırısını engellemek için NFT’leri “dondurdu”.

Binance indirim kodu

1.9 Milyon Dolarlık NFT Hacker Saldırısı

New York’taki Ross+Kramer sanat galerisini yöneten Todd Kramer, gerçek bir NFT dapp (merkezi olmayan uygulama) reklamı gibi görünen bir bağlantıya tıkladığını; ancak bunun nihayetinden bir “kimlik avı saldırısı” olduğunun ortaya çıktığını tweetledi. Saldırı sonucunda Kramer’in NFT’lerinden 16 tanesi çalındı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kramer’in koleksiyonundan çalınan NFT’lerin sekizi Bored Ape, yedisi Mutant Ape ve biri de Clonex NFT’si idi. Dappradar söz konusu NFT’lerin toplam değerinin 1.9 milyon Dolar civarında olduğunu açıkladı.

OpenSea NFT’leri Dondurdu

Kramer’in sosyal medyadaki yakarışının ardından dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea konuya müdahale etmekte hızlı davrandı. Önde gelen NFT pazarı, Kramer’in tüm NFT’lerini dondurdu ve çalınan varlıkları geri almasına yardımcı oldu.

Kramer sonrasında konu ile ilgili attığı tweette, “Bütün Maymunlarım donduruldu.” diye yazdı ve OpenSea’nin çalınan varlıklarını geri almasına yardım ettiğini söyledi.

Blockchain’in felsefesine tamamen aykırı bir şekilde OpenSea gibi üçüncü bir tarafın merkezi bir şekilde NFT dondurması ise akıllara “hani merkezi otoriteden kurtuluyorduk?” sorularını getirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar