27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

NFT Pazarı OpenSea Karıştı: Bir Yönetici, İçeriden Bilgi Sızdırarak NFT Satışlarından Kâr Elde Etti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Firmanın ürün müdürü Nate Chastain, OpenSea’de yer alan NFT’leri satın almak için şirket içi bilgileri kullanmakla suçlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OpenSea, bu sabah bir yöneticisinin sitede öne çıkan NFT koleksiyonlarının satışından kâr elde etmek için şirket içi bilgileri kullandığını doğruladı.
  • Dün gece, OpenSea’nin Ürün Müdürü Nate Chastain ile ilgili suçlamalar sosyal medyada dillendirilmeye başlandı.

NFT koleksiyonları için önde gelen pazar yerlerinden biri olan ve değeri 1.5 milyar Doları aşan OpenSea, bugün, yöneticilerinden birinin, sitedeki NFT satışlarından kâr elde etmek için şirket içi ve “ayrıcalıklı” bilgileri kullandığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Şirket İçi Bilgiler Kullanıldı!

OpenSea tarafından yapılan açıklamada, “Dün, çalışanlarımızdan birinin, halka açık olarak sergilenmeden önce sitemizde yayınlanacağını bildikleri bazı ürünleri satın aldığını öğrendik. Bu, inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor. Bu davranışın ekip olarak değerlerimizi temsil etmediğini açıkça belirtmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

OpenSea çalışanın adını net olarak vermemiş olsa da; şirket açıklaması, OpenSea ürün müdürü Nate Chastain ile ilgili suçlama ve spekülasyonların hemen ardından geldi.

NFT’lerin Satın Alındığı Cüzdan Adresleri Takip Edildi

Twitter kullanıcıları Zuwu ve vericefarmer.eth tarafından derlenen ve başkaları tarafından da doğrulanan bilgilere göre, Chastain’in Twitter avatarı olarak kullandığı CryptoPunk NFT’si ile bağlantılı olan ana Ethereum cüzdanı, OpenSea’nin bahsettiği NFT’lerin yer aldığı cüzdanlarla direkt olarak bağlantılı. Bu cüzdanlar, Dailydust Collection ve Lurk Loves You gibi projelerden çok sayıda NFT satın almak için kullanıldı.

Ethereum ve diğer platformlar, kullanıcıların “takma adlarla” işlem yapmasına izin verirken, blok zinciri ağları anonim değildir. Cüzdanlar arasındaki işlemleri takip etmek ve aralarındaki varlık akışını izlemek mümkün olabilir. Birisi, ister sosyal medyada paylaşarak, ister bir isim veya avatar ekleyerek, kendisini bir cüzdanla ilişkilendirdiğinde ise bu takip daha kolay hale gelir. Yukarıda belirtilen işlemlerin tümü halka açık blok zincirlerinde görüntülenebilir.

İlgili Haber:  Kripto Para Borsası FTX, Kendi NFT Pazarını Başlatacak

Mevcut suçlamalar veya OpenSea’nin bu sabahki açıklaması hakkında henüz kamuoyuna detaylı bir açıklama yapılmadı. Suçlamaların muhatabı Chastain de şimdiye kadar sessizliğini korudu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar