18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

NFT Pazarı OpenSea Karıştı: Bir Yönetici, İçeriden Bilgi Sızdırarak NFT Satışlarından Kâr Elde Etti!

Önemli Gelişmeler

Firmanın ürün müdürü Nate Chastain, OpenSea’de yer alan NFT’leri satın almak için şirket içi bilgileri kullanmakla suçlanıyor.

blank

Haberin Özeti

  • OpenSea, bu sabah bir yöneticisinin sitede öne çıkan NFT koleksiyonlarının satışından kâr elde etmek için şirket içi bilgileri kullandığını doğruladı.
  • Dün gece, OpenSea’nin Ürün Müdürü Nate Chastain ile ilgili suçlamalar sosyal medyada dillendirilmeye başlandı.

NFT koleksiyonları için önde gelen pazar yerlerinden biri olan ve değeri 1.5 milyar Doları aşan OpenSea, bugün, yöneticilerinden birinin, sitedeki NFT satışlarından kâr elde etmek için şirket içi ve “ayrıcalıklı” bilgileri kullandığını açıkladı.

blank

Şirket İçi Bilgiler Kullanıldı!

OpenSea tarafından yapılan açıklamada, “Dün, çalışanlarımızdan birinin, halka açık olarak sergilenmeden önce sitemizde yayınlanacağını bildikleri bazı ürünleri satın aldığını öğrendik. Bu, inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor. Bu davranışın ekip olarak değerlerimizi temsil etmediğini açıkça belirtmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

OpenSea çalışanın adını net olarak vermemiş olsa da; şirket açıklaması, OpenSea ürün müdürü Nate Chastain ile ilgili suçlama ve spekülasyonların hemen ardından geldi.

NFT’lerin Satın Alındığı Cüzdan Adresleri Takip Edildi

Twitter kullanıcıları Zuwu ve vericefarmer.eth tarafından derlenen ve başkaları tarafından da doğrulanan bilgilere göre, Chastain’in Twitter avatarı olarak kullandığı CryptoPunk NFT’si ile bağlantılı olan ana Ethereum cüzdanı, OpenSea’nin bahsettiği NFT’lerin yer aldığı cüzdanlarla direkt olarak bağlantılı. Bu cüzdanlar, Dailydust Collection ve Lurk Loves You gibi projelerden çok sayıda NFT satın almak için kullanıldı.

Ethereum ve diğer platformlar, kullanıcıların “takma adlarla” işlem yapmasına izin verirken, blok zinciri ağları anonim değildir. Cüzdanlar arasındaki işlemleri takip etmek ve aralarındaki varlık akışını izlemek mümkün olabilir. Birisi, ister sosyal medyada paylaşarak, ister bir isim veya avatar ekleyerek, kendisini bir cüzdanla ilişkilendirdiğinde ise bu takip daha kolay hale gelir. Yukarıda belirtilen işlemlerin tümü halka açık blok zincirlerinde görüntülenebilir.

İlgili Haber:  NFT Pazaryeri OpenSea, 1.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Mevcut suçlamalar veya OpenSea’nin bu sabahki açıklaması hakkında henüz kamuoyuna detaylı bir açıklama yapılmadı. Suçlamaların muhatabı Chastain de şimdiye kadar sessizliğini korudu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend