5 Ağustos 2022, Cuma
29.6 C
İstanbul

NFT Pazarı OpenSea ile Ortak Olmasının Ardından Kripto Para Firması MoonPay 3.4 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para ödeme firması MoonPay, bugün Tiger Global ve Coatue liderliğinde düzenlenen 555 milyon Dolarlık A Serisi finansman turunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para ödeme firması MoonPay, bugün Tiger Global ve Coatue liderliğinde düzenlenen 555 milyon Dolarlık A Serisi finansman turunu başarıyla tamamladığını duyurdu.
  • Şirket, Ağustos ayından bu yana yaklaşık 10.5 milyar Dolarlık işlem hacmi kaydeden NFT pazarı OpenSea ile de bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Risk sermayesi şirketleri Blossom Capital, Thrive Capital, Paradigm ve NEA, Moonpay’in toplam değerlemesini 3.4 milyar Dolara taşıyan finansman turuna katkı sağlayan öne çıkan firmalar olarak dikkat çekti.

Binance indirim kodu

MoonPay Nedir?

2019’da piyasaya sürülen MoonPay, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları alıp satmasına yardımcı olan bir “ürün paketi” sunuyor. Platform, banka ve kredi kartları, banka havaleleri, Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay gibi önemli ödeme yöntemlerini de destekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son finansman turu ile ilgili açıklama yapan MoonPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Ivan Soto-Wright, şirketin misyonunun “kripto ekosistemini demokratikleştirmek” olduğunu söyledi. Soto-Wright, önümüzdeki 10 yıl içinde MoonPay’in “trilyonlarca Dolar değerinde dijital değer yaratılmasına yardımcı olacağına” inandığını da ekledi.

MoonPay bugüne kadar 2 milyar Doların üzerinde işlem gerçekleştirirken 160 ülkede 250’den fazla ortaklık kurarak toplam 7 milyondan fazla müşteriye ulaştı.

MoonPay ve NFT Pazarı OpenSea

Finansman turunda elde ettiği gelirle MoonPay, hem yeni müşterilere ulaşmayı hem de ekibini büyütmeyi amaçlıyor.

MoonPay, ayrıca kripto para ödemelerine ek olarak son zamanlarda NFT piyasasına da yoğun ilgi duyuyor. Şirket, Ağustos ayından bu yana yaklaşık 10.5 milyar Dolarlık işlem hacmi kaydeden NFT pazarı OpenSea ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. NFT pazarı, kullanıcılarının NFT alıp satarken hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde ödeme yapması için platformuna MoonPay’i entegre etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar