11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

NFT Pazarı OpenSea Yeni CFO’sunu Duyurdu: Firma, Halka Açılmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lider NFT pazarı OpenSea, araç paylaşım uygulaması Lyft’nin eski CFO’su Brian Roberts’ı finans direktörü olarak işe aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider NFT pazarı OpenSea, araç paylaşım uygulaması Lyft’nin eski CFO’su Brian Roberts’ı finans direktörü olarak işe aldığını açıkladı.
  • Roberts, OpenSea’nin halka arz edilebileceğini de düşünüyor.

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, araç paylaşım uygulaması Lyft’nin eski CFO’su Brian Roberts’ı finans direktörü olarak işe aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Brian Roberts Kimdir?

Roberts, ayrıca satın alma ekiplerine liderlik etmek için 3 yıl boyunca Walmart’ta görev yapmasından önce Microsoft’ta küresel kurumsal geliştirme başkanı olarak çalıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT pazarının yeni CFO’su, kripto para endüstrisinde herhangi bir deneyimi olmamasına rağmen; gelişmekte olan Web 3 ve NFT sektörünün 1990’lardaki eBay’i hatırlattığını söyledi.

Roberts’ın Lyft’teki boşalan pozisyonu ise eski Amazon Studios ve HULU CFO’su Elaine Paul tarafından devralınacak.

Roberts’ın OpenSea Yol Haritası

Dune Analytics tarafından elde edilen verilere göre, Ağustos ayından bu yana OpenSea ticareti önemli ölçüde arttı; firma genellikle her ay ortalama 1 milyonun üzerinde NFT satmayı başardı.

Muazzam büyümesine rağmen Roberts, NFT pazarı için daha fazla fon elde etmek istiyor.

Roberts, OpenSea’nin hayatta kalmak için herhangi bir finansmana ihtiyacı olmadığını kabul etse de; geleceğe yönelik yol haritasında, şirketin daha sonra NFT sektörünün büyümesini teşvik etmek için kullanabileceği yatırımlar ve ortaklıklar olduğunu belirtiyor.

Roberts ayrıca OpenSea’nin halka arz edilebileceğini de düşünüyor. Bu, şirketteki hisselerin ilk kez bir borsada halka açık olarak satılabileceği anlamına geliyor.

Roberts konu ile ilgili “NFT platformunun büyümesiyle birlikte halka açık hale gelmeyi düşünmemek aptallık olur.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar