5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

NFT Pazaryeri OpenSea, 1.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Değiştirilemez token (NFT) odaklı blok zinciri platformu OpenSea, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir fonlama turuyla 100 milyon Dolar daha topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT pazarı OpenSea, Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turu aracılığıyla 100 milyon Dolar daha topladı.
  • Bu finansman turu ile 1.5 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaşan OpenSea platformu, kripto alanında “unicorn” statüsüne ulaşan firmalar arasına girdi.

NFT pazaryeri OpenSea, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki 100 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu tamamlayarak 1.5 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Binance indirim kodu

OpenSea Nedir?

OpenSea CEO’su Devin Finzer, VentureBeat’e verdiği demeçte, “Yılın ilk yarısında önemli bir işlem hacmi artışı gördük. NFT’lerin gerçekten de 20 – 30 yılda bir gerçekleşen ve inanılmaz derecede heyecan verici paradigma değişimlerinden biri olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

OpenSea, özel gruplar halinde basılabilen ve kriptografik olarak benzersiz bir token türü olan NFT ticaretinde uzmanlaşmıştır. Kanıtlanabilir kıtlıkları ve özgünlükleri sayesinde NFT’ler, milyonlarca Dolara mal olabilecek dijital sahiplik sertifikaları olarak hizmet edebilir. Mevcut haliyle bu tür tokenler genellikle sanat eserleri, müzik veya video klipler gibi çeşitli dijital içerikleri temsil ediyor.

Andreessen Horowitz’in yanı sıra OpenSea’nin en son yatırımcıları arasında Coatue, CAA, Michael Ovitz, Kevin Hartz, Kevin Durant ve Ashton Kutcher gibi önde gelen isimler de yer aldı.

OpenSea’de Ethereum Gaz Ücreti Ödenmeyecek

OpenSea bugün ayrıca sanatçıların, alıcıların ve satıcıların artık kendi pazarında Ethereum işlem ücreti (gaz) ödemek zorunda kalmayacaklarını duyurdu.

Finzer konu ile ilgili, “Artık ilk çapraz blockchain NFT pazarıyız. Ethereum için Katman 2 platformu olan Polygon entegrasyonumuzu duyurduk. Bu sayede, sanatçılar, alıcılar ve satıcılar için sıfır işlem maliyeti sağlayacağız. Ve gelecekte yeni blockchain entegrasyonlarını da kullanıma sunacağız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  NFT Spekülasyonunun Sona Ermesi İyiye İşaret Olabilir mi?

Gelecekte OpenSea, müşterileri için işlem ücretlerini daha da düşürmeyi ve istedikleri ödeme yöntemini kullanmalarına olanak sağlamayı planlıyor.

Finzer bununla ilgili, “Coinbase’in kendisini kripto para alanında marka haline getirmesine çok benzer şekilde; NFT’lere doğrudan bağlı bir marka olarak OpenSea’yi de sağlamlaştırarak ve bir tür temel pazar oluşturarak ürünleri ana akım tüketiciler için daha erişilebilir hale getirmeyi planlıyoruz.” dedi. .

Son zamanlarda, önde gelen ABD borsası Coinbase, işlem ücretlerini düşürmek için benzer şekilde Polygon desteğini duyurdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar