NFT Pazaryeri OpenSea, 1.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Değiştirilemez token (NFT) odaklı blok zinciri platformu OpenSea, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir fonlama turuyla 100 milyon Dolar daha topladı.

blank

Haberin Özeti

  • NFT pazarı OpenSea, Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turu aracılığıyla 100 milyon Dolar daha topladı.
  • Bu finansman turu ile 1.5 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaşan OpenSea platformu, kripto alanında “unicorn” statüsüne ulaşan firmalar arasına girdi.

NFT pazaryeri OpenSea, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki 100 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu tamamlayarak 1.5 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

blank

OpenSea Nedir?

OpenSea CEO’su Devin Finzer, VentureBeat’e verdiği demeçte, “Yılın ilk yarısında önemli bir işlem hacmi artışı gördük. NFT’lerin gerçekten de 20 – 30 yılda bir gerçekleşen ve inanılmaz derecede heyecan verici paradigma değişimlerinden biri olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

OpenSea, özel gruplar halinde basılabilen ve kriptografik olarak benzersiz bir token türü olan NFT ticaretinde uzmanlaşmıştır. Kanıtlanabilir kıtlıkları ve özgünlükleri sayesinde NFT’ler, milyonlarca Dolara mal olabilecek dijital sahiplik sertifikaları olarak hizmet edebilir. Mevcut haliyle bu tür tokenler genellikle sanat eserleri, müzik veya video klipler gibi çeşitli dijital içerikleri temsil ediyor.

Andreessen Horowitz’in yanı sıra OpenSea’nin en son yatırımcıları arasında Coatue, CAA, Michael Ovitz, Kevin Hartz, Kevin Durant ve Ashton Kutcher gibi önde gelen isimler de yer aldı.

OpenSea’de Ethereum Gaz Ücreti Ödenmeyecek

OpenSea bugün ayrıca sanatçıların, alıcıların ve satıcıların artık kendi pazarında Ethereum işlem ücreti (gaz) ödemek zorunda kalmayacaklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Finzer konu ile ilgili, “Artık ilk çapraz blockchain NFT pazarıyız. Ethereum için Katman 2 platformu olan Polygon entegrasyonumuzu duyurduk. Bu sayede, sanatçılar, alıcılar ve satıcılar için sıfır işlem maliyeti sağlayacağız. Ve gelecekte yeni blockchain entegrasyonlarını da kullanıma sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Gelecekte OpenSea, müşterileri için işlem ücretlerini daha da düşürmeyi ve istedikleri ödeme yöntemini kullanmalarına olanak sağlamayı planlıyor.

Finzer bununla ilgili, “Coinbase’in kendisini kripto para alanında marka haline getirmesine çok benzer şekilde; NFT’lere doğrudan bağlı bir marka olarak OpenSea’yi de sağlamlaştırarak ve bir tür temel pazar oluşturarak ürünleri ana akım tüketiciler için daha erişilebilir hale getirmeyi planlıyoruz.” dedi. .

Son zamanlarda, önde gelen ABD borsası Coinbase, işlem ücretlerini düşürmek için benzer şekilde Polygon desteğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend