18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

NFT Piyasası Durulurken; Ethereum İşlem Ücretleri de Düşüyor

Önemli Gelişmeler

Ethereum yeniden “daha kullanılabilir” hale gelmiş gibi görünüyor.

blank

Haberin Özeti

  • NFT piyasasındaki patlama gittikçe güç kaybediyor.
  • Bu süreçte, Ethereum işlem ücretleri de düşüş yaşıyor.

Ethereum’un kullanımı gittikçe daha ucuz hale geliyor. NFT patlaması soğumaya başladıkça, Ethereum’daki işlem ücretleri de 28 Ağustos’tan bu yana görülmemiş seviyelere düştü. Etherscan’a göre Ethereum’da bir işlemin ortalama maliyeti şu anda 12.2 Dolar seviyesinde seyrediyor.

blank

NFT Piyasası ve Ethereum

Her işlem için ödenen ve çoğunlukla ağ tarafından yakılan ücretler günün saatine bağlı olarak artar. BitInfoCharts’a göre, dün için ortalama işlem ücreti 29 Dolar idi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu, sadece dört gün önce ortalama 59 Dolarda seyreden işlem ücretleri için dramatik bir düşüş. Etheruem ağı için şimdiye kadarki en yüksek ortalama ücret, 21 Mayıs’ta 69 Dolar olarak kaydedildi.

NFT piyasası çılgına döndüğü ve ETH fiyatı da yükselmeye başladığı için son haftalarda işlem ücretleri yükselişe geçmişti. Ancak NonFungible.com’a göre NFT satışlarının yedi günlük ortalaması 29 Ağustos’tan bu yana 1 milyar Dolardan 217 milyon Dolara kadar düştü.

NFT piyasasındaki günlük satışlar ise daha da düşük. 28 Ağustos’ta 267 milyon Dolarlık NFT’nin (çoğu Bored Ape Yacht Club NFT’si) satıldığı büyük bir patlamadan sonra NFT satış seviyesi dün 7 milyon Dolara kadar geriledi.

Ethereum Fiyatı da Son Günlerde Geriliyor

Ethereum fiyatı da aynı süreçte benzer bir yol izledi. ETH, Ağustos sonunda 3.200 Dolar seviyesinde iken 3 Eylül’e kadar 4.000 Dolar seviyesine yükseldi. Ancak ABD ekonomisinin pandemi sürecinde tam olarak toparlanamayacağına dair endişeler arasında kayıp yaşayan S&P 500 endeksi ile birlikte Ethereum fiyatı da son günlerde ciddi bir düşüş yaşadı.

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum’un fiyatı bugün 3.337 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’e Ait Fotoğraflar NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkarıldı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend