27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

NFT Piyasası Durulurken; Ethereum İşlem Ücretleri de Düşüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum yeniden “daha kullanılabilir” hale gelmiş gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT piyasasındaki patlama gittikçe güç kaybediyor.
  • Bu süreçte, Ethereum işlem ücretleri de düşüş yaşıyor.

Ethereum’un kullanımı gittikçe daha ucuz hale geliyor. NFT patlaması soğumaya başladıkça, Ethereum’daki işlem ücretleri de 28 Ağustos’tan bu yana görülmemiş seviyelere düştü. Etherscan’a göre Ethereum’da bir işlemin ortalama maliyeti şu anda 12.2 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

NFT Piyasası ve Ethereum

Her işlem için ödenen ve çoğunlukla ağ tarafından yakılan ücretler günün saatine bağlı olarak artar. BitInfoCharts’a göre, dün için ortalama işlem ücreti 29 Dolar idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, sadece dört gün önce ortalama 59 Dolarda seyreden işlem ücretleri için dramatik bir düşüş. Etheruem ağı için şimdiye kadarki en yüksek ortalama ücret, 21 Mayıs’ta 69 Dolar olarak kaydedildi.

NFT piyasası çılgına döndüğü ve ETH fiyatı da yükselmeye başladığı için son haftalarda işlem ücretleri yükselişe geçmişti. Ancak NonFungible.com’a göre NFT satışlarının yedi günlük ortalaması 29 Ağustos’tan bu yana 1 milyar Dolardan 217 milyon Dolara kadar düştü.

NFT piyasasındaki günlük satışlar ise daha da düşük. 28 Ağustos’ta 267 milyon Dolarlık NFT’nin (çoğu Bored Ape Yacht Club NFT’si) satıldığı büyük bir patlamadan sonra NFT satış seviyesi dün 7 milyon Dolara kadar geriledi.

Ethereum Fiyatı da Son Günlerde Geriliyor

Ethereum fiyatı da aynı süreçte benzer bir yol izledi. ETH, Ağustos sonunda 3.200 Dolar seviyesinde iken 3 Eylül’e kadar 4.000 Dolar seviyesine yükseldi. Ancak ABD ekonomisinin pandemi sürecinde tam olarak toparlanamayacağına dair endişeler arasında kayıp yaşayan S&P 500 endeksi ile birlikte Ethereum fiyatı da son günlerde ciddi bir düşüş yaşadı.

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum’un fiyatı bugün 3.337 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar