7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

NFT Piyasasının Son Üyesi Ünlü Rapçi Post Malone Oldu: 682.000 Dolarlık Yatırım!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Rapçi Post Malone, yeni bir kripto fintech girişimi MoonPay aracılığıyla toplam 160 ETH (yaklaşık 682.000 Dolar) karşılığında iki adet Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT piyasasının son üyesi dünyaca ünlü rapçi Post Malone oldu.
  • Ünlü rapçi, en çok satan NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club’a ait iki adet NFT’yi satın aldı.

NFT piyasasının son üyesi dünyaca ünlü rapçi Post Malone oldu. Ünlü rapçi, en çok satan NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club’a ait iki adet NFT’yi satın aldı.

Binance indirim kodu

Post Malone, NFT Piyasasına Dahil Oldu

Malone, bir diğer ünlü sanatçı The Weeknd ile yaptığı “One Right Now” adlı şarkısı için bir müzik videosu yayınladı ve NFT satın alımını bu şekilde açıkladı. Videoda Malone, kripto para ödeme altyapısı sağlamaya odaklanan fintech girişimi MoonPay aracılığıyla NFT’leri satın alıyor. MoonPay’in ilk risk sermayesi turunu gerçekleştirdikten sonra 3.4 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaşmayı planladığını belirtmek de önemlidir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pazartesi günü yayınlanan müzik videosu o günden bu yana 5 milyon kez görüntülendi.

Post Malone, bunun dışında bir TikTok videosu aracılığıyla da 160 Ethereum (yaklaşık 682.000 Dolar) değerinde iki adet Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını duyurdu.

Bored Ape Yacht Club Bir PR Çalışması Yapmış Olabilir

Ancak görünen o ki; Post Malone, NFT piyasasına giriş yapmak ve bu NFT’leri satın almak için kendi parasını harcamadı; hatta NFT koleksiyonunu tanıtmak için biraz para kazanmış bile olabilir. OpenSea NFT pazarında söz konusu iki Bored Apes NFT’sine sahip olan adresin, daha öncesinde MoonPay’den iki ayrı işlemde 175 ETH’lik bir transfer aldığı görülüyor. Bu transfer, hemen sonrasında da OpenSea üzerinden Bored Apes NFT’lerini satın almak için harcandı; hatta Malone’a fazladan 15 ETH (yaklaşık 64.000 Dolar) kaldı.

İlgili Haber:  OpenSea’deki Bir Hata Nedeniyle 100.000 Dolarlık Ethereum NFT'si Yok Oldu

Malone’un Etherscan’da doğrulanmış olan adresi, geçen hafta Coinbase’den daha fazla ETH transferi yaparak OpenSea’de NFT yatırımı yapmaya da devam etti.

Yuga Labs tarafından Nisan 2021’de kurulan Bored Ape Yacht Club (BAYC), başlangıcından bu yana 1 milyar Doları aşan ticaret hacmiyle en başarılı NFT projelerinden biridir. BAYC, Mutant Ape Yacht Club ve Axie Infinity’den sonra dünyanın üçüncü en büyük NFT koleksiyonudur. CryptoSlam verilerine göre, şu dakikalarda BAYC’nin günlük işlem hacmi 12.6 milyon Doların üzerinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar