27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

NFT Sanatçısı Beeple, Son Eserini 29 Milyon Dolara Sattı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“EVERYDAYS: THE FIRST 500 DAYS” adlı eserini Mart ayında Christie’s’de düzenlenen bir müzayede 69.3 milyon Dolara satan ve bu anlamda rekor satış fiyatı kaydeden NFT sanatçısı Beeple, yeni eseri “HUMAN ONE” ile piyasaya etkileyici bir dönüş yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT sanatçısı Beeple, hem dijital hem de fiziksel ögelerden oluşan melez sanat eserini 29 milyon Dolara sattı.
  • Bu satış, NFT tarihindeki en pahalı ikinci satış olarak kaydedildi.
  • Tarihteki en pahalı NFT satışı da yine Beeple tarafından gerçekleştirilmişti.

“EVERYDAYS: THE FIRST 500 DAYS” adlı eserini Mart ayında Christie’s’de düzenlenen bir müzayede 69.3 milyon Dolara satan ve bu anlamda rekor satış fiyatı kaydeden NFT sanatçısı Beeple, yeni eseri “HUMAN ONE” ile piyasaya etkileyici bir dönüş yaptı.

Binance indirim kodu

NFT Sanatçısı Beeple’dan 29 Milyon Dolarlık Satış

Bu seferki 69 milyon Dolar değil. Ama 29 milyon Dolar da hiç fena değil…

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Beeple’nin yeni eseri hem dijital hem de gerçek fiziksel ögelerden oluşan melez bir sanat eseri niteliği taşıyor. Tam olarak 28.9 milyon Dolara satılan “HUMAN ONE” adlı eser, bir NFT için ödenen en büyük ikinci meblağ olma niteliği taşıyor. Bu anlamda Beeple, hem en pahalı hem de ikinci en pahalı NFT eserlerinin yaratıcısı olarak tarihe geçiyor.

“HUMAN ONE”, çeşitli iklimlerde bir uzay giysisi içinde hareket eden insanı betimleyen 3 boyutlu ve hareketli bir heykeldir. HUMAN ONE, Beeple olarak bilinen Michael Winkelmann’ın ilk fiziksel eseridir. Bu eser, ayrıca Ethereum blok zincirinde verilen bir mülkiyet belgesine (NFT) de bağlıdır.

NFT Piyasasının Gelişimi

NFT’ler, Ethereum blok zincirinde üretilmeye başlandı ve ilk olarak, insanların çeşitli animasyonlu kediler yetiştirmek için ETH harcamasına olanak sağlayan CryptoKitties koleksiyonu ile popüler hale geldi. NFT piyasası, o zamandan bu yana hem Ethereum özelinde hem de kripto endüstrisi genelinde büyümeye devam ediyor. Bugünlerde Solana, Tezos ve Flow blok zincirleri de Ethereum’a karşı önemli NFT blok zinciri rakipleri olarak dikkat çekiyor.

İlgili Haber:  Pokémon'u Unutun: Ethereum Tabanlı DeFi Ticaret Kartları Rekor Düzeyde Satılıyor

Öte yandan son verilere göre NFT piyasasındaki toplam işlem hacmi, yılın üçüncü çeyreğinde %38.000 oranında arttı ve 10 milyar Dolar seviyesini geçmeyi başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar