18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

NFT Sanatçısı Beeple, Son Eserini 29 Milyon Dolara Sattı!

Önemli Gelişmeler

“EVERYDAYS: THE FIRST 500 DAYS” adlı eserini Mart ayında Christie’s’de düzenlenen bir müzayede 69.3 milyon Dolara satan ve bu anlamda rekor satış fiyatı kaydeden NFT sanatçısı Beeple, yeni eseri “HUMAN ONE” ile piyasaya etkileyici bir dönüş yaptı.

blank

Haberin Özeti

  • NFT sanatçısı Beeple, hem dijital hem de fiziksel ögelerden oluşan melez sanat eserini 29 milyon Dolara sattı.
  • Bu satış, NFT tarihindeki en pahalı ikinci satış olarak kaydedildi.
  • Tarihteki en pahalı NFT satışı da yine Beeple tarafından gerçekleştirilmişti.

“EVERYDAYS: THE FIRST 500 DAYS” adlı eserini Mart ayında Christie’s’de düzenlenen bir müzayede 69.3 milyon Dolara satan ve bu anlamda rekor satış fiyatı kaydeden NFT sanatçısı Beeple, yeni eseri “HUMAN ONE” ile piyasaya etkileyici bir dönüş yaptı.

blank

NFT Sanatçısı Beeple’dan 29 Milyon Dolarlık Satış

Bu seferki 69 milyon Dolar değil. Ama 29 milyon Dolar da hiç fena değil…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Beeple’nin yeni eseri hem dijital hem de gerçek fiziksel ögelerden oluşan melez bir sanat eseri niteliği taşıyor. Tam olarak 28.9 milyon Dolara satılan “HUMAN ONE” adlı eser, bir NFT için ödenen en büyük ikinci meblağ olma niteliği taşıyor. Bu anlamda Beeple, hem en pahalı hem de ikinci en pahalı NFT eserlerinin yaratıcısı olarak tarihe geçiyor.

“HUMAN ONE”, çeşitli iklimlerde bir uzay giysisi içinde hareket eden insanı betimleyen 3 boyutlu ve hareketli bir heykeldir. HUMAN ONE, Beeple olarak bilinen Michael Winkelmann’ın ilk fiziksel eseridir. Bu eser, ayrıca Ethereum blok zincirinde verilen bir mülkiyet belgesine (NFT) de bağlıdır.

NFT Piyasasının Gelişimi

NFT’ler, Ethereum blok zincirinde üretilmeye başlandı ve ilk olarak, insanların çeşitli animasyonlu kediler yetiştirmek için ETH harcamasına olanak sağlayan CryptoKitties koleksiyonu ile popüler hale geldi. NFT piyasası, o zamandan bu yana hem Ethereum özelinde hem de kripto endüstrisi genelinde büyümeye devam ediyor. Bugünlerde Solana, Tezos ve Flow blok zincirleri de Ethereum’a karşı önemli NFT blok zinciri rakipleri olarak dikkat çekiyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 60 Bin Dolar Seviyesiyle Mücadele Ediyor, Ethereum 2000 Doları Geçti ve BNB Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Öte yandan son verilere göre NFT piyasasındaki toplam işlem hacmi, yılın üçüncü çeyreğinde %38.000 oranında arttı ve 10 milyar Dolar seviyesini geçmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend