14 Ağustos 2022, Pazar
27.9 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı NFT Satışları Son Bir Haftada %30 Düşüş Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Ocak ayı, satış hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiği için, NFT piyasası için harika bir ay oldu.

Binance indirim kodu

Ancak bu ayki satış hacmi için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Cryptoslam.io’dan aldığımız verilere göre, NFT satış hacmi son yedi gün içinde yaklaşık %22 oranında düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Aslında satış hacminde yaşanan düşüş biraz şaşırtıcı çünkü NFT piyasası kısa tarihinin en iyi ayına Ocak’ta tanıklık etmişti ve hatta geçtiğimiz hafta piyasanın en pahalı satışlarından biri olan CryptoPunk koleksiyonundan bir NFT 24 milyon fiyata satılmıştı.

Verilere detaylı baktığımızda, Ethereum tabanlı NFT satışlarının %30 düştüğünü, Solana tabanlı NFT’lerin ise satışlarının %28 düştüğünü görüyoruz. Büyük kayıplara sahip diğer blok zincirler arasında sırasıyla %38 ve %37 ile Flow ve Polygon yer alıyor.

blank

İlginç bir şekilde, Ronin blok zincirindeki satış hacmi aynı dönemde %30’un üzerinde arttı ve şu anda NFT satışlarıyla üçüncü en büyük zincir konumunda.

Popüler NFT koleksiyonlarında durum nasıl?

Karafuru NFT koleksiyonu bu hafta en çok satan NFT’ler oldu ve 50 milyon dolara yakın sattı. Diğer en iyi performans gösteren koleksiyonlar arasında 38.6 milyon dolarlık CryptoPunk ve 37 milyon dolarlık Azuki NFT’leri yer alıyor.

dappradar.com verilerine göre ise LooksRare’deki satışların, son yedi gün içinde %70’in üzerinde düşüş yaşadığını gösteriyor. OpenSea satışları ise son yedi günde %15 düşüş yaşadı.

LooksRare’in geliri OpenSea’yi geride bıraktı

Token terminal verilerine göre, son 30 günlük LooksRare geliri rakibi OpenSea’yi geride bırakmış gözüküyor. Verilere göre, LooksRare son 30 günde 300 milyon doların üzerinde gelir elde ederken, OpenSea 100 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

İlgili Haber:  2015 Yılında Üretilen NFT Projesi Etherea, Bugün Rekor Teklifler Alıyor

Bununla birlikte, LooksRare ve OpenSea diğer merkezi olmayan Ethereum pazarlarını geride bıraktı. Listede bu ikiliye en yakın dApp, son 30 günde yaklaşık 47 milyon dolar kazanan popüler merkezi olmayan borsa dYdX oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar