8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı NFT Satışlarının Hacmi Son 1 Haftada %50’den Fazla Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Düşen sadece kripto paralar değil. NFT piyasası da büyük bir düşüş yaşıyor. Verilere göre Ethereum tabanlı NFT’lerin satış hacmi son 1 haftada %50’den fazla düşüş yaşadı. Ethereum’u %54 ile Polygon ve %36 ile Avalanche takip etti.

Binance indirim kodu

NFT özelinde asıl büyük darbeyi ise Bored Ape Yacht Club ve benzeri koleksiyonlar aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Price Floor ve DappRadar verilerine göre, BAYC’nin ortalama satış fiyatı son yedi günde ABD doları bazında %29 düşerken, işlem sayısı %21, kullanıcı sayısı ise %27 düştü. BAYC’ın hacmi ise son 7 günde %78 geriledi.

blank

Yakın zamana kadar, BAYC genel olarak kripto piyasasının geri kalanından daha iyi sonuç verdi. Nftpricefloor.com verilerine göre, taban fiyatı Nisan sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

blank

Veriler özellikle son altı ayda önemli sayıda NFT portföyü oluşturulduğunu gösteriyor.

Ancak BAYC’nin son zamanlarda gözden düşmesi, NFT’ler için pazara yayılan daha geniş bir eğilimi yansıtıyor gibi görünüyor. JPG NFT Endeksi de geçtiğimiz hafta yaklaşık %26 düştü.

Analistler NFT pazarının genel olarak likit olmayan bir pazar olduğunu ve bundan dolayı piyasada yaşanan toplu satışlarda koleksiyon sahiplerinin ellerindeki her şeyi satmaya başladığını belirtiyor.

Borçluların fon elde etmek için dijital sanat eserlerini teminat olarak göstermelerine izin veren NFT destekli krediler, NFT satışlarındaki son düşüşe de katkıda bulunmuş olabilir.

Bu arada, BAYC NFT koleksiyonunun yaratıcısı olan Yuga Labs’ın Otherdeeds NFT koleksiyonunun ortalama satış fiyatı, NFT Price Floor’a göre son yedi gün içinde %23 düştü. Baykuş temalı NFT koleksiyonu Moonbirds için ortalama satış fiyatları da %19 düştü. Otherdeeds NFT’si ilk çıktığı zaman aşırı talepten dolayı Ethereum ağını tıkamıştı.

İlgili Haber:  'Bad Luck Brian' NFT’si 36.000 Dolara Satıldı

CoinMarketCap’e göre, ApeCoin olarak adlandırılan ve Mart ayında BAYC sahiplerine dağıtılan token de bu hafta yaklaşık %36 düştü.

Geçtiğimiz aylarda yayınladığımız başka bir haberde Looksrare üzerindeki NFT satışlarının kullanıcıların kendilerine yaptıkları satışlar olduğuna dair bir analiz paylaşmıştık.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar