27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

NFT Topluluğu Cartoon Lobster, Kripto Kuruluşu Coin Center’a 4 Milyon Dolar Bağışladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NFT DAO kuruluşu Cartoon Lobster, kripto lobi grubu Coin Center’a 1.000 ETH (açıklandığı gün itibariyle yaklaşık 4 milyon Dolar) gönderecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 10.000 karikatür ıstakoz NFT’sinden oluşan koleksiyonun sahibi Cartoon Lobster, kripto lobicilik faaliyetleri için 4 milyon Dolar bağışlayacak.
  • Bir DAO anketinin sonucunun ardından, fonların bağışlanacağı grup Washington’daki Coin Center olarak belirlendi.

10.000 NFT’lik koleksiyonun geliştiricisi Cartoon Lobster DAO topluluğu, kripto lobi grubu Coin Center’a 4 milyon Dolarlık bağış yaptı.

Binance indirim kodu

Yaklaşık 4 Milyon Dolarlık Bağış

Topluluğun 5 Ağustos’ta gerçekleşen NFT satışı, bir saatten kısa bir sürede sonlandı ve satışın düzenleyicileri, kripto lobicileri için 1.000 ETH (o zamanlar yaklaşık 4 milyon Dolar) toplamayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Her “ıstakoz” NFT’si, o sırada yaklaşık 390 Dolar değerinde olan 0.1 ETH’ye satıldı. Satış sırasında gelirlerin bağışlanacağı kurum henüz belirsizdi; ancak dün gerçekleşen DAO anketinde, fonların kâr amacı gütmeyen araştırma ve kripto düşünce kuruluşu Coin Center’a bağışlanmasına karar verildi.

Kripto Endüstrisini Zor Günler Bekliyor

Öte yandan kripto endüstrisi, önümüzdeki aylarda daha sıkı düzenleyici incelemeler için kendisini hazırlıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Ağustos ayında yaptığı açıklamada, merkezi olmayan finansın düzenlenmesinden yana olduğunu dile getirdi.

Bu ayın başında Gensler, Avrupa Parlamentosu’nun ekonomik ve parasal işler komitesinde konuştu ve kripto parayı “son derece spekülatif” olarak tanımladı. Bu açıklamadan iki gün sonra, SEC’in merkezi olmayan Uniswap borsasına yönelik bir soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

Buna ek olarak, geçtiğimiz Çarşamba günü SEC, stablecoin sahiplerine %4 faiz ödemesi sunacak bir kredi ürünü geliştirmeyi planlayan Coinbase’i, bu planlarına devam etmesi halinde dava etmekle tehdit etti. Coinbase’in bu ürününün bir “menkul kıymet” oluşturup oluşturmayacağı etrafında dönen tartışma, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Twitter üzerinden oldukça sert açıklamalar yapmasına neden oldu. Şirket CEO’su Armstrong, SEC’in “adil” davranmadığını iddia etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar