10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

NFT Topluluğu Cartoon Lobster, Kripto Kuruluşu Coin Center’a 4 Milyon Dolar Bağışladı

Önemli Gelişmeler

NFT DAO kuruluşu Cartoon Lobster, kripto lobi grubu Coin Center’a 1.000 ETH (açıklandığı gün itibariyle yaklaşık 4 milyon Dolar) gönderecek.

blank

Haberin Özeti

  • 10.000 karikatür ıstakoz NFT’sinden oluşan koleksiyonun sahibi Cartoon Lobster, kripto lobicilik faaliyetleri için 4 milyon Dolar bağışlayacak.
  • Bir DAO anketinin sonucunun ardından, fonların bağışlanacağı grup Washington’daki Coin Center olarak belirlendi.

10.000 NFT’lik koleksiyonun geliştiricisi Cartoon Lobster DAO topluluğu, kripto lobi grubu Coin Center’a 4 milyon Dolarlık bağış yaptı.

blank

Yaklaşık 4 Milyon Dolarlık Bağış

Topluluğun 5 Ağustos’ta gerçekleşen NFT satışı, bir saatten kısa bir sürede sonlandı ve satışın düzenleyicileri, kripto lobicileri için 1.000 ETH (o zamanlar yaklaşık 4 milyon Dolar) toplamayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Her “ıstakoz” NFT’si, o sırada yaklaşık 390 Dolar değerinde olan 0.1 ETH’ye satıldı. Satış sırasında gelirlerin bağışlanacağı kurum henüz belirsizdi; ancak dün gerçekleşen DAO anketinde, fonların kâr amacı gütmeyen araştırma ve kripto düşünce kuruluşu Coin Center’a bağışlanmasına karar verildi.

Kripto Endüstrisini Zor Günler Bekliyor

Öte yandan kripto endüstrisi, önümüzdeki aylarda daha sıkı düzenleyici incelemeler için kendisini hazırlıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Ağustos ayında yaptığı açıklamada, merkezi olmayan finansın düzenlenmesinden yana olduğunu dile getirdi.

Bu ayın başında Gensler, Avrupa Parlamentosu’nun ekonomik ve parasal işler komitesinde konuştu ve kripto parayı “son derece spekülatif” olarak tanımladı. Bu açıklamadan iki gün sonra, SEC’in merkezi olmayan Uniswap borsasına yönelik bir soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

Buna ek olarak, geçtiğimiz Çarşamba günü SEC, stablecoin sahiplerine %4 faiz ödemesi sunacak bir kredi ürünü geliştirmeyi planlayan Coinbase’i, bu planlarına devam etmesi halinde dava etmekle tehdit etti. Coinbase’in bu ürününün bir “menkul kıymet” oluşturup oluşturmayacağı etrafında dönen tartışma, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Twitter üzerinden oldukça sert açıklamalar yapmasına neden oldu. Şirket CEO’su Armstrong, SEC’in “adil” davranmadığını iddia etti.

İlgili Haber:  Tezos Destekli NFT Platformu OneOf, 63 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend