9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Electronic Arts CEO’su: “NFT’ler Oyun Endüstrisinin Önemli Bir Parçası Haline Gelecek”

Önemli Gelişmeler

Geleneksel oyun devi Electronic Arts’ın CEO’su Andrew Wilson, NFT’lerin ve oyna-kazan oyunlarının, geleneksel oyun endüstrisinin geleceğinde önemli bir parça olacağını dile getirdi.

blank

Haberin Özeti

  • Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, NFT’lerin ve oyna-kazan oyunlarının, geleneksel oyun endüstrisinin geleceğinde önemli bir parça olacağını dile getirdi.
  • Wilson, “Ancak bunun nasıl işleyeceğini anlamak için henüz çok erken.” diye ekledi.

Geleneksel oyun devi Electronic Arts’ın CEO’su Andrew Wilson, NFT’lerin ve oyna-kazan oyunlarının, geleneksel oyun endüstrisinin geleceğinde önemli bir parça olacağını dile getirdi.

blank

NFT ve Geleneksel Oyunlar

Geçtiğimiz gün yılın 3. çeyrek kazanç raporunu paylaşan EA CEO’su Andrew Wilson’a, FIFA, The Sims, Battlefield ve Madden NFL gibi büyük oyunlarının yanı sıra NFT dünyası ile ilgili de sorular soruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Wilson konu ile ilgili, “Bence NFT dünyası hâlâ erken aşamasında ve konuşulması gereken çok şey var. Ancak NFT’lerin ileriye dönük olarak sektörümüzün önemli bir parçası olacağını düşünüyorum. Ancak bunun nasıl işleyeceğini anlamak için henüz çok erken.” ifadelerini kullandı.

Wilson, oyuncuların çok değerli olabilecek oyun içi dijital ticaret kartlarını topladığı FIFA ve Madden gibi oyunlarda Ultimate Team modlarını kullanan EA’nın başarısına işaret etti. Wilson, “Bu konudaki konumumuz hakkında iyi hissediyorum.” diye ekledi.

İki Oyun Dünyası Arasındaki Temel Fark

Bununla birlikte Ultimate Team koleksiyonları her bir oyuna “kilitlenir” ve FIFA veya Madden gibi oyunların oyun içi ekosisteminden ayrılamaz. Axie Infinity ve The Sandbox gibi oyunlarda ise oyun içi öğeler serbestçe yeniden satılabilen veya takas edilebilen NFT koleksiyonları olarak temsil edilir.

Bu, şimdilik söz konusu iki alan arasındaki en önemli fark olarak öne çıkıyor. Geleneksel oyunlar, oyun içi öğelerin başka piyasalarda satılmasına izin vermezken; kripto para tabanlı NFT oyunları, kullanıcılarını bu anlamda çok daha özgür bırakıyor.

İlgili Haber:  Twitter CEO’su Jack Dorsey’in İlk Tweet’i NFT Şeklinde 2.9 Milyon Dolara Satıldı

Öte yandan önde gelen dijital bilgisayar oyunları pazarı Steam, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, blockchain veya NFT teknolojisini kullanan oyunları desteklemeyeceğini duyurdu. Bu da geleneksel oyun dünyasının NFT endüstrisine belli bir çekince ile yaklaştığını doğruluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend