1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Nike, NFT ve Metaverse Piyasasına Yatırım Yaptığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ayakkabı ve giyim devi Nike, NFT ve metaverse piyasasına yatırım yaptığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de Adidas bu alana dahil olmuştu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ayakkabı ve giyim devi Nike, NFT ve metaverse piyasasına yatırım yaptığını duyurdu.
  • Ünlü spor giyim markası Nike, Ethereum blok zincirini kullanan NFT piyasasına odaklanan dijital sanat stüdyosu RTFKT Studios’u satın aldı.

Ünlü spor giyim markası Nike, Ethereum blok zincirini kullanan NFT piyasasına odaklanan dijital sanat stüdyosu RTFKT Studios’u satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Nike’nin NFT ve Metaverse Yatırımları

Nike Başkanı ve CEO’su John Donahoe konu ile ilgili basın açıklamasında, “Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi kuruyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, yenilikçi ve yaratıcı topluluklarına hizmet etmek, bunu büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmektir.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu satın alma işlemi ile birlikte Nike da tıpkı en büyük rakibi Adidas gibi NFT ve metaverse’nin sanal dünyasına adım atmış oldu.

Şirket, Kasım ayında da sürükleyici bir 3D dünya yaratmak için Roblox ile işbirliği yaparak NIKELAND’ı piyasaya sürmüştü. Aynı ay Nike, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sanal ürünlerin ticari markasını satın almak için dört başvuruda bulundu.

Adidas ve Nike Rekabeti Metaverse’de Devam Edecek

Ancak yukarıda da belirtildiği gibi Nike, metaverse dünyasındaki tek spor giyim devi olmayacak. Bu ayın başlarında Adidas, 46 ETH (o sırada yaklaşık 156.000 Dolar değerinde) karşılığında bir Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını duyurdu. Adidas bu satın alma işleminin yanında BAYC geliştiricileri Yuga Labs firması ile işbirliği yaptığını açıkladı.

RTFKT’nin kurucu ortağı Chris Le, Nike ortaklığı ile ilgili Twitter’da yaptığı açıklamada, “İlk başladığımızda, video oyunlarından ilham alan spor ayakkabılar tasarlamaktan ve harika içerikler yapmaktan ve her zaman yenilikler geliştirmekten keyif aldık. Nike her zaman bizim ilham kaynağımız oldu. Bu ortaklık, RTFKT hikayesi için yeni bir bölümün başlangıcıdır.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar