26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Nike, NFT ve Metaverse Piyasasına Yatırım Yaptığını Duyurdu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ayakkabı ve giyim devi Nike, NFT ve metaverse piyasasına yatırım yaptığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de Adidas bu alana dahil olmuştu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ayakkabı ve giyim devi Nike, NFT ve metaverse piyasasına yatırım yaptığını duyurdu.
  • Ünlü spor giyim markası Nike, Ethereum blok zincirini kullanan NFT piyasasına odaklanan dijital sanat stüdyosu RTFKT Studios’u satın aldı.

Ünlü spor giyim markası Nike, Ethereum blok zincirini kullanan NFT piyasasına odaklanan dijital sanat stüdyosu RTFKT Studios’u satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Nike’nin NFT ve Metaverse Yatırımları

Nike Başkanı ve CEO’su John Donahoe konu ile ilgili basın açıklamasında, “Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi kuruyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, yenilikçi ve yaratıcı topluluklarına hizmet etmek, bunu büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmektir.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bu satın alma işlemi ile birlikte Nike da tıpkı en büyük rakibi Adidas gibi NFT ve metaverse’nin sanal dünyasına adım atmış oldu.

Şirket, Kasım ayında da sürükleyici bir 3D dünya yaratmak için Roblox ile işbirliği yaparak NIKELAND’ı piyasaya sürmüştü. Aynı ay Nike, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sanal ürünlerin ticari markasını satın almak için dört başvuruda bulundu.

Adidas ve Nike Rekabeti Metaverse’de Devam Edecek

Ancak yukarıda da belirtildiği gibi Nike, metaverse dünyasındaki tek spor giyim devi olmayacak. Bu ayın başlarında Adidas, 46 ETH (o sırada yaklaşık 156.000 Dolar değerinde) karşılığında bir Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını duyurdu. Adidas bu satın alma işleminin yanında BAYC geliştiricileri Yuga Labs firması ile işbirliği yaptığını açıkladı.

RTFKT’nin kurucu ortağı Chris Le, Nike ortaklığı ile ilgili Twitter’da yaptığı açıklamada, “İlk başladığımızda, video oyunlarından ilham alan spor ayakkabılar tasarlamaktan ve harika içerikler yapmaktan ve her zaman yenilikler geliştirmekten keyif aldık. Nike her zaman bizim ilham kaynağımız oldu. Bu ortaklık, RTFKT hikayesi için yeni bir bölümün başlangıcıdır.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend